Deklarata e fortë e Zekës: Dyshime që VV vrau aktivistin, si e përdori Albin Kurti

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Milaim Zeka ka habitur me deklaratën duke thënë se ka dyshime që njerëzit e vetëvendosjes e kanë organizuar vrasjen e Astrit Deharit në burg.

Në një intervistë për Euronews Albania ai shtoi se pikërisht këtë ngjarje e përdori kreu i qeverisë së Kosovës Albin Kurti kur ishte në opozitë.

Ai tha se Kurti premtoi që do të zbardhte vrasjen e Deharit sapo të vinte në pushtet.

- Advertisement -

“Albin Kurti ka pas nxjerrë mijëra njerëz në rrugët e Kosovës për të protestuar, njerëz të cilët janë vrarë. Lidhur me ngjarjet u arrestuan dhe disa njerëz, në mesin e tyre dhe Astrit Dehari i cili më vonë vdiq në burgun e Prizrenit ose në  qendrën e paraburgimit në Prizren, ku në atë kohë dikush e cilësoi si vrasje, dikush si vetëvrasje.

Atë kohë Kadri Veseli pati deklaruar se Dehari është vrarë. Këtë histori tragjike të Astrit Deharit e keqpërdori Albin Kurti në maksimum, ku një premtim që bëri ishte se me ardhjen e tij në pushtet do të zbardhë vrasjen e Astrit Deharit. Ka pasur dyshime se pikërisht njerëzit e vetëvendosjes e kanë organizuar vrasjen e tij në burg”-theksoi ai.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

Gaba përplaset me deputetin: S’mund të kërkosh analizë, hanit kokoshka në fushatë

“Nuk mund të kërkojnë analizë ata që deri dje kanë ngrënë kokoshka”. Kjo deklaratë e anëtarit të kryesisë së PD, Gentjan Gaba solli përplasje mes...

TË FUNDIT

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

Gaba përplaset me deputetin: S’mund të kërkosh analizë, hanit kokoshka në fushatë

“Nuk mund të kërkojnë analizë ata që deri dje kanë ngrënë kokoshka”. Kjo deklaratë e anëtarit të kryesisë së PD, Gentjan Gaba solli përplasje mes...

Spahiu ironizon demokratët: Kur fliste Selami ju qeshnit që t’ju shihte kryetari

Juristi Kreshnik Spahiu ka ironizuar demokratët duke iu rikujtuar se kur fliste Eduard Selami, ata qeshnin për t’i rënë në sy kryetarit. “Sot Partia Demokratike...

Deputeti i PD tregon si u “ndezën gjakrat”: Ja sherri pas mbledhjes së kryesisë

Deputeti i PD, Lefter Gështenja tregoi në emisionin Now në Euronews Albania si nisi konflikti gjatë mbledhjes së kryesisë së PD që përfundoi me...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×