English

Shpërthimi në Lushnjë, përfundojnë me sukses ndërhyrjet te Trauma për 2 të plagosur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kanë përfunduar me sukses ndërhyrjet kirurgjikale në spitalin e Traumës në Tiranë për deputetin e PS, Bujar Çela dhe 41-vjeçarin Sokol Lumi, të cilët u plagosën gjatë shpërthimit në një biznes në Lushnjë.

- Advertisement -

Më herët një tjetër i plagosur doli nga spitali në Lushnjë, pasi gjendja e tij shëndetësore ishte më e mirë.

Nga shpërthimi mbetën viktima Roland Hoxha dhe djali i tij 24-vjeçar, Elidoni dhe u plagosën disa persona të tjerë.

Po ashtu sipas Policisë, menjëherë nga Drejtoria Vendore e Policisë Fier dhe Komisariati i Policisë Lushnjë është ngritur një grup i posaçëm hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për zbardhjen e rrethanave dhe shkakut të shpërthimit.

Njoftimi i Policisë:

Fier-Rreth orës 16:05 në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Plasmasit”, në një kapanon në ndërtim dyshohet se gjatë punës, një vinçier duke drejtuar një vinç, akisdentalisht ka prekur linjën e tensionit të lartë dhe për rrjedhojë ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm.

Si pasojë e shpërthimit ka humbur jetën shtetasi L. V., dhe janë plagosur tetë shtetas mes tyre dhe deputeti B. Ç., të cilët ndodhen në spital për ndihmë mjeksore.

Menjëherë nga Drejtoria Vendore e Policisë Fier dhe Komisariati i Policisë Lushnjë është ngritur një grup i posaçëm hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për zbardhjen e rrethanave dhe shkakut të shpërthimit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?