English

Shqiptarët pak zë në qeverisje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Barometri i ka vendosur qytetarët përballë disa pohimeve për të kuptuar mendimin e tyre nëpërmjet dakordësisë ose jo me këto pohime.

- Advertisement -

Disa nga këto pohime kanë të bëjnë me respektimin dhe marrjen e  mendimit të qytetarëve nga qeveria.

Nga analiza e të dhënave, duket qartë se qytetarët konfirmojnë se kanë pak zë në vendimmarrjen e qeverisë dhe se zëri i tyre merret pak në konsideratë.

Vetëm 29% e të anketuarve janë dakord me pohimet: “mendimet dhe opinionet e mia respektohen nga qeveria “dhe” qeveria i merr në konsideratë opinionet e qytetarëve kur merr vendime”.

Nga ana tjetër niveli i mos dakordësisë është 49,2% me pohimin “qeveria i merr në konsideratë opinionet e qytetarëve kur merr vendime”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?