English

Shtohet numri i burrave në qendrat estetike, sipërmarrësja: Nuk është më tabu

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një mashkull i kuruar dhe frekuentues i rregullt i qendrave estetike nuk është më tabu.

- Advertisement -

Durrësi ka bërë hapa para në këtë drejtim. Në qendrat estetike, ku ofrohet shërbim për meshkujt numri i tyre është thuajse i barabartë me femrat.

Sipërmarrësja Afërdita Mehmeti deklaroi për Euronews Albania: “Në fillimet e mia isha shumë skeptike në këtë pjesë. Kisha frikë të punoja dhe me meshkuj dhe me femra. Jo frikë në sensin se hyn një mashkull në qendër, por a do pritej mirë kjo. Tashmë pas 6 vitesh kjo ka evoluar shumë dhe meshkujt, ashtu si dhe femrat, mundohen të kujdesen për veten e tyre”.

Në shumicën e rasteve janë partneret ato që orientojnë djemtë në qendrat  estetike. Gama e shërbimeve është e gjerë, por cilat zgjedhin ato?

“Meshkujt e duan dhe trajtimin e këmbëve, të fytyrës, të trupit. Duan të dobësohen kur  shohin se janë pak të shëndetshëm, bëjnë depilime, ashtu si dhe femrat. Normalisht numri është pak më i vogël, por të paktën kemi shkuar në atë pikë që ka kërkesë”.

Dallimi gjinor qëndron vetëm në faktin, se meshkujt nuk janë “infektuar” ende nga mania për të kryer shumë trajtime. Në sezonin e verës, ata janë të fokusuar me shumë tek trajtimet hidratuese, ndërsa tendenca e viteve të fundit janë dhe ndërhyrjet jo invazive.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?