English

Shtyhet gjyqi për Mediun, seanca e radhës në shtator

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjyqi për Fatmir Mediun është shtyrë përsëri. Seanca e radhës do të mbahet më 8 shtator, ora 10:00.

- Advertisement -

Ish-ministri i Mbrojtjes, përmes avokatëve ka hequr dorë nga gjykimi i shkurtuar. Kjo i hap rrugë zgjatjes së procesit.

Avokatët kanë bërë me dije se në gjykimin e zakonshëm do të kërkojnë ekspertizë të re për shkaqet e shpërthimit, ndërsa do të pyesin dhe dëshmitarë që nuk janë  pyetur më herët.

Ndërkohë, ata që kanë humbur të afërmit në tragjedinë e Gërdecit, kërkuan në sallë që akuza të cilësohet jo thjesht shpërdorim detyre, por shpërdorim detyre me pasojë vdekjen ose vrasje.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?