English

Shtyhet Kongresi i Partisë Socialiste, zbulohet shkaku

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se Partia Socialiste ka vendosur të shtyjë mbajtjen e Kongresit për javën e parë të dhjetorit. Mbajtja e tij ishte parashikuar për datën 4 nëntor.

- Advertisement -

Sipas socialistëve, vëmendja gjatë kësaj periudhe do të jetë e përqëndruar tek projektbuxheti për vitin 2024 që do të diskutohet gjatë këtyre javëve në komisione parlamentare dhe më pas në seancë plenare.

Ndërkohë që të premten u mblodh Këshilli i Ministrave, ku pas saj u komunikuan vendimet e marra për projekt-buxhetin e vitit 2024.

Në projektbuxhet parashikohet një rritje ekonomike prej 3.8% për vitin e ardhshëm, një balancë primare pozitive, konsolidim i mëtejshëm fiskal, rritje e punësimit dhe ulje e inflacionit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?