Simbolet komuniste në ditën e çlirimit, Bashkia Shkodër bojkoton ceremoninë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në 78-vjetorin e çlirimit të vendit, në Shkodër janë rishfaqur simbolet e Partisë Komuniste.

Në ceremoninë e vendosjes së kurorave pranë varrezave të dëshmorëve në Shkodër, sekretari i Partisë Komuniste të Shqipërisë, Gjon Bruçi e ka kthyer në traditë tashmë vendosjen e yllit komunist.

Para mediave, Bruçi nuk nguroi të lartësonte figurën e Enver Hoxhës dhe të dënonte mos pjesëmarrjen e bashkisë së Shkodrës në këtë ceremoni.

- Advertisement -

Në të njëjtën linjë. janë shprehur dhe përfaqësuesit e Lanç sa i takon bojkotit nga e djathta në Shkodër të 29 nëntorit.

Bashkia Shkodër prej vitesh nuk ka asnjë organizim sa i takon 29 nëntorit dhe në qytet janë vendosur tabela vetëm për datqn 28 nëntor.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SPAK kërkon dënimin me 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit

SPAK ka kërkuar dënimin me 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit Zamira Vyshka. Për shkak të gjykimit të shkurtuar i ulët 1/3 e dënimit...

Blinken: Strategjia ruse, dështim total. Humbi influencën!

Sekretari amerikan i Shtetit bëri një seri kritikash ndaj Vladimir Putin në udhëtimin e tij në Finlandë. Në një fjalim të mbushur me kritika ndaj...

Tahiri lë ambientet e burgut në Lushnjë, shoqërohet nga policia drejt Tiranës

Ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri u lirua këtë të premte me një vëndim të gjykatës së Elbasanit, ku u pranua kërkesa e prokurorisë që...

TË FUNDIT

SPAK kërkon dënimin me 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit

SPAK ka kërkuar dënimin me 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit Zamira Vyshka. Për shkak të gjykimit të shkurtuar i ulët 1/3 e dënimit...

Blinken: Strategjia ruse, dështim total. Humbi influencën!

Sekretari amerikan i Shtetit bëri një seri kritikash ndaj Vladimir Putin në udhëtimin e tij në Finlandë. Në një fjalim të mbushur me kritika ndaj...

Tahiri lë ambientet e burgut në Lushnjë, shoqërohet nga policia drejt Tiranës

Ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri u lirua këtë të premte me një vëndim të gjykatës së Elbasanit, ku u pranua kërkesa e prokurorisë që...

EMRAT| Me furgonin plot me emigrantë të paligjshëm, arrestohen dy persona në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasit Tahir Murati dhe Ali Peposhi, të cilët u ndaluan në flagancë duke transportuar 10 emigrantë të paligjshëm nga...

“Vuçiç ankohej dhe gënjente”, Osmani: Takimi me këmbënguljen e Scholz dhe Macron

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë për media pas samitit të dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian, tha se takimi me...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×