Mbështetësi i diktaturës: Simbolet e komunizmit janë në gjakun e shqiptarëve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një nga anëtarët e Partisë Komuniste u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se simbolet e komunizmit janë në gjakun dhe shpirtin e shqiptarëve.

Ai shtoi se nuk mund të hiqen simbolet e komunizmit, pasi kjo parti nuk ka kryer asnjë krim gjatë periudhës së diktaturës.

“Në kohën e komunizimit jeta jonë ka qenë një jetë shumë e lumtur. Erdha nja një shoqëri mikro-borgjeze e varfër dhe arrita u arsimova dhe mora kulturë. Ambasada amerikane si çdo shtet tjetër demokratik duhet të veprojë brenda shtetit të këtij. Këtu duhet të veprojnë ne si  popull. Nuk mund të hiqen simbolet e komunizimit. Simbolet e komunizimit janë futur tashmë në gjakun dhe shpirtin e njerëzve, simboli i Enver Hoxhës, simboli i 28 mijë dëshmorëve. Unë nuk njoh që të jetë bërë ndonjë krim padrejtësisht”, u shpreh ai gjatë homazheve në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit në 78-vjetorin e çlirimit të vendit.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

I shpallur në kërkim gjatë megaoperacionit Tempulli, arrestohet 26-vjeçari në Tiranë

Një 26-vjeçar i shpallur në kërkim në kuadër të megaoperacionit “Tempulli”, është arrestuar këtë të martë nga policia e Tiranës. Me arrestimin e tij...

Nga humbja në humbje, dështimet e opozitës pas çdo procesi zgjedhor përballë PS

Rezultati i zgjedhjeve të pjesshme në Kukës tregoi se koalicioni opozitar "Bashkë Fitojmë" nuk humbi vetëm një bastion të së djathtës. Me gati 6...

Interi, mbrojtja më e mirë në Evropë: Vetëm 1 gol në 5 javë

Interi i Simone Inzaghit në sezonin e ri është rikthyer me një tjetër fytyrë, një skuadër kompetitive në kampionatin Italian. Zikaltrit kanë arritur të...

TË FUNDIT

I shpallur në kërkim gjatë megaoperacionit Tempulli, arrestohet 26-vjeçari në Tiranë

Një 26-vjeçar i shpallur në kërkim në kuadër të megaoperacionit “Tempulli”, është arrestuar këtë të martë nga policia e Tiranës. Me arrestimin e tij...

Nga humbja në humbje, dështimet e opozitës pas çdo procesi zgjedhor përballë PS

Rezultati i zgjedhjeve të pjesshme në Kukës tregoi se koalicioni opozitar "Bashkë Fitojmë" nuk humbi vetëm një bastion të së djathtës. Me gati 6...

Interi, mbrojtja më e mirë në Evropë: Vetëm 1 gol në 5 javë

Interi i Simone Inzaghit në sezonin e ri është rikthyer me një tjetër fytyrë, një skuadër kompetitive në kampionatin Italian. Zikaltrit kanë arritur të...

Sulmi në Veri, Hovenier: SHBA e konsideron akt kriminal, palët të qetësojnë situatën

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier, ka dhënë një deklaratë për mediat pas takimit që ka zhvilluar me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. Ai...

Ambasadori amerikan në Kosovë: Nuk kishim informacion paraprak, do ta parandalonim

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier, ka dhënë një deklaratë për mediat pas takimit që ka zhvilluar me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani. Ai...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×