English

Situata e rëndë nga përmbytjet, Berisha niset drejt Shkodrës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha është nisur drejt qytetit të Shkodrës mëngjesin e së hënës për shkak të gjendjes emergjente të situatës meterologjike.

- Advertisement -

Prej disa ditësh, moti i keq ka përfshirë Shqipërinë dhe Shkodra është një ndër qarqet më problematike.

Hyrja e qytetit të Shkodrës është e bllokuar, teksa shtoi se e vetmja mënyrë për të hyrë në të është nëpërmjet rrugës së vjetër nga njësia administrative e Gurit të Zi.

Ndërkohë, për shkak të reshjeve instensive, janë dëmtuar këmbët e urës së vjetër të Bahçallëkut, që gjithashtu kanë dëmtuar edhe bazamentin e urës së re.

Për arsye sigurie, qarkullimi në urën e re është ndaluar përkohësisht.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?