Moti i keq në Shkodër: Bllokohet hyrja e qytetit, dëmtohet ura e vjetër dhe e re

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Moti i keq ka përfshirë Shqipërinë dhe Shkodra është një ndër qarqet më problematike.

Gazetari i Euronews Albania, Teodor Gjerga, raportoi se hyrja e qytetit të Shkodrës është e bllokuar, teksa shtoi se e vetmja mënyrë për të hyrë në të është nëpërmjet rrugës së vjetër nga njësia administrative e Gurit të Zi.

Ndërkohë, për shkak të reshjeve instensive janë dëmtuar këmbët e urës së vjetër të Bahçallakut, që gjithashtu kanë dëmtuar edhe bazamentin e urës së re.

- Advertisement -

Për arsye sigurie, qarkullimi në urën e re është ndaluar përkohësisht.

“Unë aktualisht jam vendosur në hyrjen e re të urës së Bahçallakut, pasi sërish hyrja e Shkodrës është e bllokuar. Kjo është rruga hyrëse që të sjell në qytetin e Shkodrës. Që nga harku i Bërdicës, rruga është e bllokuar. E vetmja mënyrë për të hyrë në qytetin e Shkodrës është nëpërmjet rrugës së vjetër nga njësia administrative e Gurit të Zi.

Për arsye sigurie e kanë mbyllur këtë urë, pasi edhe shembja e urës së vjetër të Bahçallakëkut ka shkaktuar jo pak frikë. Këmbët e urës së vjetër kanë dëmtuar jo pak edhe bazamentin e urës së re, janë ndjerë lëkundje te ura funksionale. Për arsye sigurie është bërë ndalimi i përkohshëm i qarkullimit”, theksoi Gjerga.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nesër mblidhet komiteti ndër parlamentar Shqipëri-BE për stabilizim-asocimin

Në datat 1 dhe 2 dhjetor do të mblidhet në Bruksel, Komiteti ndër-parlamentar Shqipëri-BE për Stabilizim-Asocimin. Në rendin e ditës së kësaj mbledhje do të...

Zhdukja e Vis Martinajt, Poli Hoxha: Disa gazetarë po i mëshojnë vrasjes së tij

Gazetari Poli Hoxha thotë se nuk ka asgjë të re në deklaratën e xhaxhait të Ervis Martinajt, i cili ka thënë se nipi i...

Bien nga banesa, vdes 85-vjeçarja në Tiranë dhe 68-vjeçarja në Korçë

Dy të moshuara kanë ndërruar jetë, në Tiranë e Korçë brenda pak minutash. Policia bën me dije se në Unazë të Re, dyshohet se është...

TË FUNDIT

Nesër mblidhet komiteti ndër parlamentar Shqipëri-BE për stabilizim-asocimin

Në datat 1 dhe 2 dhjetor do të mblidhet në Bruksel, Komiteti ndër-parlamentar Shqipëri-BE për Stabilizim-Asocimin. Në rendin e ditës së kësaj mbledhje do të...

Zhdukja e Vis Martinajt, Poli Hoxha: Disa gazetarë po i mëshojnë vrasjes së tij

Gazetari Poli Hoxha thotë se nuk ka asgjë të re në deklaratën e xhaxhait të Ervis Martinajt, i cili ka thënë se nipi i...

Bien nga banesa, vdes 85-vjeçarja në Tiranë dhe 68-vjeçarja në Korçë

Dy të moshuara kanë ndërruar jetë, në Tiranë e Korçë brenda pak minutash. Policia bën me dije se në Unazë të Re, dyshohet se është...

Shfaqja e Eno Peçit që bën bashkë teatrin e baletit të Kosovës dhe Shqipërisë

Exil është baleti me koreografi nga Eno Peçi që bën bashkë në Tiranë teatrin e baletit të Kosovës dhe Shqipërisë. Një koreografi që ka...

Vrasje e shpërthime me tritol, detaje për të shumëkërkuarin Bitri që arrestua sot

Eljo (Ervis) Bitri, 35-vjeç lindur dhe banues në Gostimë të Elbasanit është në listën e 14 personave të shpallur në kërkim nga SPAK në...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×