English

Situata e zjarreve në Dropull, dy avionë nga Greqia vijnë në ndihmë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Situata e zjarreve në Dropull ka qenë këtë të mërkurë më e qetë krahasuar me ditën e martë.

- Advertisement -

Korrespondenti i Euroneës Albania, Blerim Kore, bën me dije se është regjistruar dhe një vatër tjetër zjarri në një sipërfaqe kullote në distancë nga fshati Lugar.

Për shuarjen e saj kanë ndërhyrë dy avionë zjarrfikës të ardhur nga Greqia të tipit Canadair.

Vatra sporadike zjarri ka patur edhe në kullotat mbi fshatin Sofratikë, por aktualisht ato janë nën kontroll dhe nuk rrezikojnë banorët dhe pasurinë e tyre materiale.

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?