“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i agjentes së postës: Do shkojmë në Apel

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Korçës caktoi masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online si punonjëse e një poste private. Beqiri u arrestua 3 ditë më parë nga policia, ndërsa seanca u mbajt me dyer të mbyllura, për më tepër se 2 orë.

Avokati i saj Jordan Daci tha pas vendimit në një deklaratë për mediat se kjo është një mosmarrëveshje e pastër civile dhe se klientja e tij nuk ka përvetësuar e as nuk ka vjedhur asgjë.

“Jemi përpara një mosmarrëveshje të pastër civile dhe nuk ka asnjë element të veprës penale për të cilën dyshohet e ndaluara, për më tepër ne mendojmë se të gjitha shifrat e publikuara janë krejtësisht fiktive dhe të mbushura me parregullsi dhe e mbrojtura nga ana jonë, nuk ka asnjë lidhje me to.

- Advertisement -

Nuk ka as përvetësim, as fshehje dhe as vjedhje, ka mos raportim detyrimesh për një pjesë të detyrimeve, për të cilat duhet të bëhet auditim. Ne nuk do e lëmë me kaq, se ky është një vendim i pabazuar as në prova dhe as në fakte ndaj do e çojmë në Gjykatën e Apelit”,-tha avokati Jordan Daci.

Alma Beqiri ka mohuar akuzat, avokatët kanë kërkuar një masë më të butë sigurie pasi sipas tyre 46-vjeçarja nuk ka mashtruar e as përvetësuar para por ka shlyer rregullisht bizneset që kanë bashkëpunuar me postën për porositë. Nuk bëhet fjalë për një mashtrim por një mosrakordim mes të pandehurës dhe kompanisë dhe dyshohet që është evazion fiskal për shkak të kryerjes së shërbimeve pa faturë tatimore.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ministria: Rusia rrëzon dhjetëra dronë ukrainas mbi rajonet kufitare

Mbrojtja ajrore ruse ka shkatërruar 31 dronë ukrainas mbi rajonet kufitare të Belgorod, Bryansk dhe Kursk gjatë natës, tha të mërkurën Ministria e Mbrojtjes...

Erdogan anulon të gjitha takimet dhe daljet publike, shkak gjendja shëndetësore

Angazhimet e planifikuara të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan për të mërkurën dhe të enjten janë anuluar. Këtë të mërkurë, Erdogan kishte planifikuar të mbante...

Shpërndante doza kanabisi pranë shkollave, arrestohet 49-vjeçari në Poliçan

Një 49-vjeçar është arrestuar në Poliçan pasi është kapur duke shpërndarë doza kanabisi pranë shkollave. Policia bën me dije se në kuadër të operacionit policor...

TË FUNDIT

Ministria: Rusia rrëzon dhjetëra dronë ukrainas mbi rajonet kufitare

Mbrojtja ajrore ruse ka shkatërruar 31 dronë ukrainas mbi rajonet kufitare të Belgorod, Bryansk dhe Kursk gjatë natës, tha të mërkurën Ministria e Mbrojtjes...

Erdogan anulon të gjitha takimet dhe daljet publike, shkak gjendja shëndetësore

Angazhimet e planifikuara të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan për të mërkurën dhe të enjten janë anuluar. Këtë të mërkurë, Erdogan kishte planifikuar të mbante...

Shpërndante doza kanabisi pranë shkollave, arrestohet 49-vjeçari në Poliçan

Një 49-vjeçar është arrestuar në Poliçan pasi është kapur duke shpërndarë doza kanabisi pranë shkollave. Policia bën me dije se në kuadër të operacionit policor...

12 anije të tjera do të hyjnë në korridorin e Detit të Zi drejt porteve të Ukrainës.

Marina e Ukrainës ka njoftuar se 12 anije të tjera ishin gati të hynin në një korridor detar të Detit të Zi në rrugën...

Ndërron jetë mjeku i njohur, kardiologu personal i Enver Hoxhës

Ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare Profesor Doktor, Ahmet Kamberi. Mësohet se kardiologu i njohur do të përcillet ditën e nesërme për në banesën e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×