‘S’ka më turp’, regjisori shpjegon peticionin kundër programeve që po çedukojnë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Peticioni ‘S’ka më turp’ është ndërmarrë nga një grup personalitetesh që kanë perceptimin se TV me një grup programesh po e çedukon publikun.

Armand Bora regjisor tha në emisionin Sot në Euronews Albania se peticioni nisi për të kuptuar nëse ky është perceptim i shumicës apo pakicës.

Ai shpjegoi se qëllimi i peticionit nuk është që ato të zhduken nga ekrani, por të jepen pas orës 24 me një logo paralajmëruese për publikun.

- Advertisement -

“Duke i futur në fashat e transmetimit gjatë ditës tendenca është të bëhet normale diçka që nuk është e tillë”, tha Bora.

Ai theksoi se kjo është edhe një betejë ligjore që i drejtohet Autoritetit të Mediave Audiovizive (AMA) që sipas regjisorit është në shkelje të detyrimeve dhe etikës.

“Do të jetë një betejë e gjatë nëse AMA nuk do ta kuptojë që është në shkelje të detyrimeve të saj. Nuk arsye pse AMA të mos reagojë, nëse nuk ka reagim do t’i drejtohemi Komisionit të Edukimit dhe Medias”, tha regjisori.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

TË FUNDIT

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×