Skema 3D: Si ndodhi aksidenti i frikshëm te rreth-rrotullimi i Saukut

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përmes një skeme 3D, gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati sqaroi se si ndodhi aksidenti te rreth-rrotullimi i Saukut.

Ai tregoi se automjeti “Audi A8” udhëtonte nga pjesa e Unazës Lindore drejt rreth-rrotullimit të autostradës Tiranë-Elbasan.

“Duhet theksuar fakti se unaza e madhe e kryeqytetit ka një shpejtësi të kufizuar deri në 80km\h, por në momentin që i ndjeri, tashmë, Klevis Ruçaj ka shkuar pranë rreth-rrotullimit, ka një sinjalistikë që të paralajmëron për të ulur shpejtësinë, fillimisht në 60 km\h e më pas kur i afrohesh në një distancë edhe më të afërt rreth-rrotullimit, shpejtësia duhet të jetë në 40 km\h,” – u shpreh Ferhati, i cili sqaroi se i riu jo vetëm nuk ka respektuar sinjalistikën, por ka pasur një shpejtësi prej 150 km/h në momentin që është futur në rreth-rrotullim.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë dhunën ndaj KFOR-it

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka qenë e pranishme në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në Oslo. Ajo deklaroi...

Helikopterët e NATO-s monitorojnë situatën në Zveçan

Helikopterët e NATO-s janë parë të fluturojnë në qiellin e Zeçanit të enjten, atje ku dy ditë më parë protestuesit serbë dhunuan ushtarë të...

Roma zhgënjen në Europa League, spanjollët “Zot” të kompeticionit evropian

Sevilla ka konfirmuar dhe një herë tjetër se është “Zot” në kompeticionin e Europa League. Spanjollët regjistruan një tjetër trofe, ndërsa në finalen e...

TË FUNDIT

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë dhunën ndaj KFOR-it

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka qenë e pranishme në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në Oslo. Ajo deklaroi...

Helikopterët e NATO-s monitorojnë situatën në Zveçan

Helikopterët e NATO-s janë parë të fluturojnë në qiellin e Zeçanit të enjten, atje ku dy ditë më parë protestuesit serbë dhunuan ushtarë të...

Roma zhgënjen në Europa League, spanjollët “Zot” të kompeticionit evropian

Sevilla ka konfirmuar dhe një herë tjetër se është “Zot” në kompeticionin e Europa League. Spanjollët regjistruan një tjetër trofe, ndërsa në finalen e...

Kurti nuk tërhiqet: Kosova nuk do të lejojë struktura paralele në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi këtë të enjte se kryetarët e komunave të zgjedhur në veri të Kosovës do të vijojnë të ushtrojnë...

“Të shkojnë në Serbi ose do t’i fusim në burg”, Kurti: Do mbrojmë vendin nga bandat

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se "nuk e paramendon" zvogëlimin e pranisë së Policisë së Kosovës në komunat veriore të vendit, pa...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×