English

“Sot qyteti u boshatis”, qytetarja nga Ukraina tregon çfarë ndodhi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lena Nikulina në një lidhje  të drejtpërdrejt për Euronews Albania ka treguar se si ishte situata ditën e sotme në Ukrainë, ku dhe është shënuar 1 vjetori i pushtimit rus.

- Advertisement -

Ajo tha se qyteti i Kievit u boshatis pasi pritej që të kishte një sulm me  raketa.

Më tej ajo nënvizoi se ishte surprizuese që nuk pati sulm me  raketa.

“Qyteti u boshatis, shumë njerëz u larguan , por nuk mund të them se kjo ishte nga paniku apo pritshmëria që gjithçka mund të ndodhte. Të gjithë e prisnin  një sulm me raketa dhe është surprizuese që nuk ka ndodhur deri tani”- theksoi ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?