English

Seanca plenare në Parlament, PS tërheq nga votimi pr.ligjin për Amnistinë Penale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

PS ka tërhequr nga votimi sot në parlament projektligjin për amnistinë penale. Ky projektligj do të njoftohet në fillim të seancës nga kryetarja e kuvendit që është tërhequr.

- Advertisement -

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Bledi Çuçi konfirmoi për Euronews Albania tërheqjen e këtij projektligji për votim në seancën e sotme.

Amnistia gjatë ditëve të fundit shkak përplasje mes mazhorancës dhe opozitës për shkak të një amendamenti që përfshihet ulje dënimi edhe për persona të dënuar nga GJKKO për shpërdorim detyre dhe korrupsion.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×