English

Sot sondazhi final për Tiranën, Barometri publikon të dhënat për garën në kryeqytet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sot në mbrëmje emisioni Barometri në Euronews Albania publikon sondazhin final për Bashkinë e Tiranës. Të dhënat janë mbledhur nga data 27 prill dhe deri në datën 4 maj.

- Advertisement -

Ndryshe nga 3 matjet e para për bashkinë më të madh në vend, ku kampioni në secilin prej tyre ka qenë 1000 të pyetur, në matjet që do publikohen sot në mbrëmje kampioni i qytetarëve të pyetur është më i madh.

1600 qytetarë kanë dhënë mendimin e tyre për garën në Tiranë dhe se për kë do të japin votën më 14 maj. Të intervistuarit janë nga zona urbane dhe rurale e bashkisë me të madhe në vend.

Në tre matjet e para të, në muajin shkurt, mars dhe prill, Barometri ka dhënë rezultate të detajuara për pëlqyeshmërinë e kandidatëve, vlerësimin për premtimet, si dhe prirjen se për kë mund të votojnë në zgjedhje.

Që nga matjet e para për zgjedhjet në Tiranë, opinioni i qytetarëve të pyetur ka pësuar ndryshim lidhur me popullaritetin e kandidatëve dhe pritshmërie e tyre për fituesin.

Rezultatet e sondazhit të fundit të realizuar nga kompanisë MRB do të prezantohen në Barometrin politik të drejtuar nga Jonida Shehu, sot në orën 21:00.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×