Spahiu: Atentati ndaj Berishës, skenar për të prishur dasmën evropiane në Tiranë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu thotë se sulmi ndaj Sali Berishës ditën e samitit në Tiranë ishte një skenar për të prishur atmosferën e samitit të BE në Tiranë.

Në një intervistë për Euronews Albania, Spahiu u shpreh se sot ka qenë një grusht për të prishur dasmën evropiane në Tiranë, çka bëri që Berisha të marrë të gjithë vëmendje që në fakt duhet ta merrte samiti, sipas tij ngjarja më e rëndësishme politike për Shqipërinë në 32 vjet.

“A ishte i interesuar Rama të prishte dasmën e tij, do ja bënte autogolin vetes? Rama është i interesuari i fundit për të rrahur Berishën, ka pasur 10 vjet mundësi ta bëjë këtë, dhe duhet ta bënte pikërisht sot? Sot ka qenë një grusht për të prishur damën evropiane në Tiranë. Kjo ngjarje ishte për të dëmtuar një njëri Edi Ramën, për të dëmtuar Shqipërinë në ditën më të rëndësishme në 32 vjet demokraci. Në 32 vite është rrahur çdo rival politik i Sali Berishës, por nuk mendoj se sot u mblodhën gjithë rivalët për t’u hakmarrë ndaj tij”, tha Spahiu.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ministrja e Ekonomisë: Pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin para reformës

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj, në një konferencë për mediat u shpreh se pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin. Ajo...

VIDEO/ Kush është kryeministrja që përqafoi ‘ngrohtësisht’ Rama në samitin e BE-së

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku ka marrë pjesë në Samitin e Komunitetit Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Bashkimit...

Rinumërimi në 3 QV për Elbasanin, “Bashkë Fitojmë” vijon ankimimet

Për Elbasanin, aty ku më 14 maj u votua dhe numërua elektronikisht, Koalicioni “Bashkë Fitojmë” kërkon ekspertim kompjuterik. Në seancën e mbajtur këtë të enjte...

TË FUNDIT

Ministrja e Ekonomisë: Pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin para reformës

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj, në një konferencë për mediat u shpreh se pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin. Ajo...

VIDEO/ Kush është kryeministrja që përqafoi ‘ngrohtësisht’ Rama në samitin e BE-së

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku ka marrë pjesë në Samitin e Komunitetit Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Bashkimit...

Rinumërimi në 3 QV për Elbasanin, “Bashkë Fitojmë” vijon ankimimet

Për Elbasanin, aty ku më 14 maj u votua dhe numërua elektronikisht, Koalicioni “Bashkë Fitojmë” kërkon ekspertim kompjuterik. Në seancën e mbajtur këtë të enjte...

Operacioni antikanabis “Alpet e pastra”, policia: U asgjësuan 1030 bimë narkotike

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka përfunduar faza e katërt e operacionit anti-drogë i koduar “Alpet e pastra”. Sipas policisë në këtë operacion...

Talenti 10-vjeçar bëhet pjesë e orkestrës së ushtrisë, performon për 1 qershorin

Në koncertin e Orkestrës së Forcave të Armatosura mbrëmjen e sotme do të ketë një instrumentist të veçantë. Ai është 10 vjeç dhe është vlerësohet si një...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×