English

Spahiu e zbulon për herë të parë: Prapaskenat pse Rama e shantazhoi hapur Yuri Kim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emision Now, në Euronews Albania se për herë të parë kemi një qasje të përbashkët mes qeverisë dhe opozitës kundër ambasadores amerikane, Yuri Kim.

- Advertisement -

Spahiu u shpreh se mesazhi i Ministrisë së Jashtme për mandatin e Kim ishte një shantazh i drejtpërdrejtë për anëtarët e KLP që do të zgjidhnin kreun e ri të SPAK.

“Ministria e Jashtme ka shantazhuar ambasadoren se po lobohej për dy vota më shumë, për 1 votë luajti qeveri-Amerikë në KLP. Dhe duhet të bindnin dy vota, dhe arsyeja pse Ministria e Jashtme nxori njoftimin për mandatin e Kim ishte që t’u tregonte anëtarëve të KLP ajo është në ikje, nuk ka ç’ju duhet, votoni pro kandidatit tonë. Ka qenë një shantazh i hapur për anëtarët e KLP”, tha Spahiu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?