English

Spahiu hedh dyshimet e forta: Pse Ramiz Aliaj ka qenë pjesë e pazarit në vitet ’90

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu thotë se ish-presidenti Ramiz Aliaj ka qenë pjesë e pazarit që solli ndryshimin e sistemit në vitet ’90.

- Advertisement -

Në emisionin Now në Euronews Albania, Spahiu u shpreh se mënyra se si u bë kapërcimi i sistemit në Shqipëri, pa gjakderdhje e vërteton më së miri se ka pasur një lloj marrëveshjeje dhe njerëzit e Ramiz Alisë kanë qenë pjesë e saj.

“Unë e them sot publikisht që Ramiz Aliaj ka qenë pjesë e pazarit të 8 dhjetorit dhe pluralizmit në Shqipëri. Nëse mendon njëri ndryshe, është  i gabuar. Si shpjegohet ndryshe që asnjë nuk u plagos apo u vra, ndonëse vinim nga një pushtet që të vriste për një fjalë. Pazari ishte i imponuar, nuk e besoj dot që Partia Komuniste ishte paqësore, por e lëshoi pushtetin në mënyrë paqësore dhe me marrëveshje”, tha Spahiu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?