English

SPAK lëshon 11 urdhër-arreste për inceneratorët, 5 në pranga

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Me urdhër të SPAK janë arrestuar 5 persona për inceneratorët, ndërkohë që në total janë lëshuar 11 urdhër-arreste. 5 prej personave në kërkim aktualisht ndodhen jashtë vendit.

- Advertisement -

Operacioni është duke u kryer nga Byroja Kombëtare e Hetimit dhe Operacionalja.

Personat që janë gjetur në shkelje akuzohen për veprime fiktive, shmangie të TVSH-së dhe shpërdorim detyre për 2 inceneratorët, të Fierit dhe Elbasanit.

Mes personave që janë arrestuar është edhe biznesmeni me iniciale A.D, i cili ka përfituar në menyrë të parregullt përmes një firme konsulence.

Nuk përjashtohet mundësia që të jenë përfshirë zyrtarë, për të cilët mund të jenë lëshuar urdhër-arreste.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×