English

SPAK njoftim zyrtar për kontrollet në banesat e Ahmetajt, ja çfarë u sekuestrua

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar dhe Byroja Kombëtare e Hetimit kanë dhënë njoftim zyrtar në lidhje me  kontrollet që kanë bërë ditën e sotme në banesat e ish-ministrit Arben Ahmetaj.

- Advertisement -

Bëhet me dije se janë kryer kontrolle në 7 banesa, ku gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar dokumente me interes për hetimin si dhe kompjuter lap – top, telefona celularë, USB etj të cilët do ti nënshtrohen verifikimeve të mëtejshme.

Gjithashtu SPAK ka vendosur nën sekuestro preventive mbi 6pasuri nga të cilat 4 apartamente (njëri i përshtatur si AIR BNB) në pronësi të personit nën hetim Arben Ahmetaj si dhe llogari bankare të po këtij shtetasi në shumën 124 300 (njëqind e njëzetë e katër mijë e treqind Euro).

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?