GJKKO firmos disa urdhër kontrolle, BKH në vilën e bashkëjetueses së Ahmetaj

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

GJKKO ka firmosur disa urdhër kontrolle në kuadër të hetimit ndaj ish- zv.kryeministrit Arben Ahmetaj

Agjentë të BKH rikthehen ne vilën e sekuestruar të Erjola Hoxhës në Hamallaj, bashkejetueses së Ahmetajt.

Kujtojmë se ish-zëvendëskryeministri Ahmetaj ndodhet jashtë territorit të Republikës së Shqipërisë, ku avokatët e tij kanë pohuar se ai ndodhet në Britaninë e Madhe.

- Advertisement -

Para votimit, Ahmetaj publikoi në rrjetet sociale një mesazh të gjatë ku theksoi se do të luftojë për të vërtetën.

SPAK po e heton ish ministrin Arben Ahmetaj, për tre akuza “mosdeklarim, deklarim të rremë dhe fshehje të pasurisë”, “Korrupsion pasiv të funksionarëve të lartë shtetërorë ose të zgjedhurve vendorë” në gjashtë raste, dhe “Pastrimi të produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shpenzimet për lodra fëmijësh, këtë vit erdhi mall me vlerë 13 milionë euro

Lodrat e fëmijëve që kanë ardhur këtë vit në Shqipëri kushtojnë 13 milionë euro. Ato janë importuar kryesisht nga Kina, Greqia e Italia. Tregu i...

Rritet sërish inflacioni, 3.9% në muajin nëntor

Inflacioni u rrit lehtë në muajin nëntor, duke prekur nivelin 3.9 %. Të dhënat e INSTAT tregojnë, se ai qëndron mbi nivelin normal për...

Bonus për shtresat në nevojë, Mete: Do ta ndajmë brenda këtij viti

Pas pensionistëve që marrin bonus 5000 lekë këtë fundvit, qeveria do të miratojë shpërblim edhe për shtresat në nevojë. Lajmin e bën të ditur, Ministri...

TË FUNDIT

Shpenzimet për lodra fëmijësh, këtë vit erdhi mall me vlerë 13 milionë euro

Lodrat e fëmijëve që kanë ardhur këtë vit në Shqipëri kushtojnë 13 milionë euro. Ato janë importuar kryesisht nga Kina, Greqia e Italia. Tregu i...

Rritet sërish inflacioni, 3.9% në muajin nëntor

Inflacioni u rrit lehtë në muajin nëntor, duke prekur nivelin 3.9 %. Të dhënat e INSTAT tregojnë, se ai qëndron mbi nivelin normal për...

Bonus për shtresat në nevojë, Mete: Do ta ndajmë brenda këtij viti

Pas pensionistëve që marrin bonus 5000 lekë këtë fundvit, qeveria do të miratojë shpërblim edhe për shtresat në nevojë. Lajmin e bën të ditur, Ministri...

“Sot të kryhet kjo punë”- Lala: Murseli e zbatoi me nxitim planin, ka diçka të madhe

Gazetarja investigative Klodiana Lala ka zbuluar bisedat mes Naim Murselit dhe Kushtrim Kokallës, para vrasjes së Liridonës. Në “Euronews Albania”, Lala tha se gjatë bisedës...

Vuçiç akuzohet për blerje votash, partia e presidentit me call center

Në kulmin e fushatës elektorale në Serbi ka shpërthyer një skandal për blerje votash. Një grup investigimi gazetarësh zbuloi një call center në periferi...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×