SPAK sekuestron pronat e ushtrisë në Sarandë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

SPAK ka vendosur nën sekuestro pronat e ushtrisë në Sarandë.

Vendimi i SPAK për sekuestro preventive, vjen në kuadër të hetimeve rreth 2-vjeçare nga kallëzimi i Meçollarit për tjetërsimin e dhjetëra hektarë tokë të Forcave të Armatosura, duke u dhënë me qira afatgjatë, me çmime minimale, dy kompanive private.

Kujtojmë se dy ditë më parë në Strukturën Anti-Korrupsion u pyetën ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, aktualisht deputet i PS-së Bardhyl Kollçaku, dhe ish-ushtaraku i flotës detare Artur Meçollari, që është edhe kallëzuesi. Përveç dhënies së deklarimeve, mes tyre pati edhe një ballafaqim.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zbardhet padia ndaj Trump, valë akuzash për përvetësimin e dokumenteve

Donald Trump përballet me 37 akuza lidhur me posedimin e qindra dokumenteve sekrete pasi la Shtëpinë e Bardhë. Në Shtetet e Bashkuara është zbuluar një...

Katër fëmijë gjenden të gjallë në Kolumbi 1 muaj pas rrëzimit të avionit

Katër fëmijë nga një komunitet indigjen në Kolumbi janë gjetur të gjallë në jug të vendit më shumë se pesë javë pasi avioni me...

Lejoi filmin nga Kosova, serbët arrestojnë drejtorin e Kulturës në Bujanoc

Policia serbe ka ndaluar ditën e djeshme drejtorin e Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc të Serbisë, Jetmir Ismailin, dhe producentin Gani Veseli pasi ky institucion...

TË FUNDIT

Zbardhet padia ndaj Trump, valë akuzash për përvetësimin e dokumenteve

Donald Trump përballet me 37 akuza lidhur me posedimin e qindra dokumenteve sekrete pasi la Shtëpinë e Bardhë. Në Shtetet e Bashkuara është zbuluar një...

Katër fëmijë gjenden të gjallë në Kolumbi 1 muaj pas rrëzimit të avionit

Katër fëmijë nga një komunitet indigjen në Kolumbi janë gjetur të gjallë në jug të vendit më shumë se pesë javë pasi avioni me...

Lejoi filmin nga Kosova, serbët arrestojnë drejtorin e Kulturës në Bujanoc

Policia serbe ka ndaluar ditën e djeshme drejtorin e Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc të Serbisë, Jetmir Ismailin, dhe producentin Gani Veseli pasi ky institucion...

Muralja e Lionel Messit në Tiranë, jehonë në mediat ndërkombëtare

Njëra anë e konviktit për studentët e Mjekësisë në Tiranë është mbuluar nga muralja e Lionel Messit. The Associated Press” shkruan se piktori argjentinas Maximiliano...

Qëlloi me armë në ajër pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi qëlloi me armë zjarri pas konfliktit fizik me një 25-vjeçar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×