English

Spanja njeh pasaportën e Republikës së Kosovës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëvëndëskryeministri i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, ka njoftuar se Spanja ka njohur pasaportat kosovare dhe tashmë qytetarët mund të lëvizin lirshëm drejt këtij shteti.

- Advertisement -

Përmes një postimi në facebook Bislimi nënvizon se Spanja i shtohet listës së vendeve të Shengenit, ku qytetarët e Kosovës mund të shkojnë pa viza që prej datës 1 janar.

“Lajmet e mira vazhdojnë. Për qytetarët tanë dhe shtetin.

DG Home ka njoftuar se tashmë edhe Spanja i njeh pasaportat e Republikës së Kosovës. Pra mund të udhëtojmë pa viza dhe drejt këtij shteti.

Ndërsa me 1 janar nisi lëvizja pa viza, Spanja është destinacion që i shtohet vendeve të zonës Shengen ku mund të udhëtojmë përmes liberalizimit, e ku pengesë më herët ishte mosnjohja e pasaportës sonë.

Vazhdojmë tutje, për të sjellë lajme të tjera të mira, e që ndikojnë pozitivisht për qytetarët tanë”, shkruan Bislimi në facebook.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?