Spartak Dobi: Do të shes shtëpinë për të nxjerr djalin nga burgu

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Spartak Dobi, bashkëshorti i Rozeta Dobit, sanitares e cila kishte vjedhur së bashku me të birin Havier Dobi, qindra mjëra euro në banesat e zyrtarëve ku pastronte në kryeqytet, ka dhënë një tjetër  intervistë për Euronews Albania.

Në intervistë Dobi shprehet se do të shesë shtëpinë për të nxjerrë të birin nga burgu.

Ai pranon se familja e tij nuk ka qenë ndonjëherë në gjendje të vështirë ekonomike dhe shton se ka dhe një banesë në zonën e Pazarit të Ri në kryeqytet, të cilën e jep me qera prej 1 mijë euro në muaj.

- Advertisement -

“Djali punonte taksist, do shes shtëpinë që të nxjerr djalin. Do marr një shtëpi me qera vetë, se e kam një shtëpi te pazari i ri dhe më ndihmon ai italiani me para, më jep 1 mijë euro në muaj. Nuk është se kemi qenë keq nga lekët”, tha Dobi.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tërmeti godet Turqinë, epiqendra e njejtë me tragjedinë e 6 shkurtit

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë të shkallës Rihter u regjistrua në provincën Kahramanmaraş në Turqinë juglindore këtë të shtunë. Sipas një njoftimi nga autoriteti...

Berlini nuk redukton makinat, ngec “lëvizja ekologjike”. Shkak presioni nga…

Berlini njihet si një nga kryeqytetet me transportin më ekologjik në Europë, por këtë vit ka ngadalësuar procesin që synon dekurajimin e qytetarëve për...

Bie nga biçikleta, dërgohet me urgjencë te “Trauma” 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në qytetin e Bulqizës ka marrë dëmtime të shumta trupore pas rrëzimit me biçikletë në vendin e quajtur “Pishat”. Sipas informacioneve paraprake i...

TË FUNDIT

Tërmeti godet Turqinë, epiqendra e njejtë me tragjedinë e 6 shkurtit

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë të shkallës Rihter u regjistrua në provincën Kahramanmaraş në Turqinë juglindore këtë të shtunë. Sipas një njoftimi nga autoriteti...

Berlini nuk redukton makinat, ngec “lëvizja ekologjike”. Shkak presioni nga…

Berlini njihet si një nga kryeqytetet me transportin më ekologjik në Europë, por këtë vit ka ngadalësuar procesin që synon dekurajimin e qytetarëve për...

Bie nga biçikleta, dërgohet me urgjencë te “Trauma” 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në qytetin e Bulqizës ka marrë dëmtime të shumta trupore pas rrëzimit me biçikletë në vendin e quajtur “Pishat”. Sipas informacioneve paraprake i...

Ç’regjistrimi i shqiptarëve në Preshevë| Kamberi: Një ekip i BE të nisë hetimet

Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit Bajram Begaj në OKB, ku ngriti...

“Zelensky mos të ofendojë më kurrë polakët”- Ashpërsohet përplasja Ukrainë-Poloni

Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, lidhur me...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×