Stoltenberg me Begajn: Shqipëria, rol aktiv për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se Shqipëria luan rol të rëndësishëm për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor.

Deklaratën, Stoltenberg e dha gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me presidentin shqiptar, Bajram Begaj.

Në fjalën e tij, Stoltenberg u shpreh se NATO do vijojë ta përkrahë Shqipërinë, si në rastin e sulmit kibernetik nga Irani.

- Advertisement -

“Shqipëria luan rol të rëndësishëm për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor. Përgëzoj Shqipërinë për ratifikimin e protokolleve të anëtarësimit të Finlandës dhe të Suedisë. Edhe NATO është e angazhuar përkrah Shqipërisë, si në rastin e sulmeve kibernetike që ju gjendem pranë. Ne po investojmë edhe në bazën e Kuçovës.

Ne do të vazhdojmë të mbështetim Shqipërinë. Ne ramë dakord për rëndësinë e pranisë së NATO-s në rajon, si misioni në Kosovë. Ne vlerësuam gjithashtu vijimin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës”, theksoi Stoltenberg.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

Gaba përplaset me deputetin: S’mund të kërkosh analizë, hanit kokoshka në fushatë

“Nuk mund të kërkojnë analizë ata që deri dje kanë ngrënë kokoshka”. Kjo deklaratë e anëtarit të kryesisë së PD, Gentjan Gaba solli përplasje mes...

TË FUNDIT

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

Gaba përplaset me deputetin: S’mund të kërkosh analizë, hanit kokoshka në fushatë

“Nuk mund të kërkojnë analizë ata që deri dje kanë ngrënë kokoshka”. Kjo deklaratë e anëtarit të kryesisë së PD, Gentjan Gaba solli përplasje mes...

Spahiu ironizon demokratët: Kur fliste Selami ju qeshnit që t’ju shihte kryetari

Juristi Kreshnik Spahiu ka ironizuar demokratët duke iu rikujtuar se kur fliste Eduard Selami, ata qeshnin për t’i rënë në sy kryetarit. “Sot Partia Demokratike...

Deputeti i PD tregon si u “ndezën gjakrat”: Ja sherri pas mbledhjes së kryesisë

Deputeti i PD, Lefter Gështenja tregoi në emisionin Now në Euronews Albania si nisi konflikti gjatë mbledhjes së kryesisë së PD që përfundoi me...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×