English

Studenti: Nuk ka mungesë parash, por vullnet për të investuar në universitete

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Studenti Gentjan Tufa, tha se është në mbështetje të protestës së pedagogëve, pasi sipas tij është e drejtë dhe e domosdoshme.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, Tufa theksoi nuk ka një mungesë parash nga shteti por mungon dëshira dhe vullneti për të investuar në arsim.

“E mbështes protestën, e shoh të drejtë e të domosdoshme, mendoj se kjo duhet të ishte bërë dhe më përpara. Ishte paralajmëruar që kjo do të ndodhte. Unë nuk mendoj se ka një mungesë parash, por një mungesë vizioni dhe vullneti për ta rregulluar situatën e universiteteve. Qeveria nuk ka mbajtur asnjë nga premtimet që ka bërë.

Fakti që qeveria nuk i ka mbajtur premtimet faji mbetet te ajo e jo te studentët. Nëse pedagogu ka një pagë dinjitoze, dhe ne mund të kërkojmë llogari ndaj këtij pedagogu. Çfarë llogarie mund t’i kërkosh një pedagogu që keqpaguhet?”- theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?