Sulmi ndaj Berishës, Noka akuzon Ramën, Çuçin dhe Veliun

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka akuzoi Edi Ramën, Bledi Çuçin dhe Ardi Veliun për sulmin e sotëm ndaj Sali Berishës.

Sipas tij ky skenar i pushtetit kishte tre qëllime.

Së pari, plagosjen e Sali Berishës me qëllim mbylljen e gojës së liderit të opozitës, dhe rrjedhimisht shqiptarët sot, të mos kishin zë ndryshe nga zëri i regjimit. Së dyti, acarimin e pushtetësve të PD dhe opozitës në një shkallë që do t’i shtynte ata përtej arsyes dhe dhunës dhe përplasjes.
Dhe së treti, shmangien e Berishës dhe opozitës si faktor dhe intelegutor me Perëndimin dhe paraqitjen e saj si një forcë destabilizuese dhe anti-europiane,” – u shpreh Noka.

- Advertisement -

Deputeti demokrat tha se Çuçi me porosi të Ramës dha urdhër të shpalleshin në kërkim dy demokratë. Sipas tij, ata u përpoqën dhe neutralizuar informatorin e futur të Edi Ramës.

Noka deklaroi se raporti mjekësor që doli për Gert Shehun ishte fals, edhe pse mjeku i tij në një intervistë për Euronews Albania deklaroi se ai vet ka lëshuar raportin autentik.

“Probleme mendore sot ka vetëm një njeri dhe ai quhet Edi Rama. Gjakmarrës serial, siç e pohon edhe vetë te libri Kurbani dhe një gjenerator i krimit të vazhdueshëm të politikës shqiptare,” – u shpreh ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zbulohet çfarë shkroi në letrën para arrestimit, regjisori iranian lirohet nga burgu

Regjisori iranian Jafar Panahi është liruar përkohësisht nga burgu, disa ditë pasi hyri në një grevë urie për të protestuar ndaj "sjelljes çnjerëzore" të...

Ylli Manjani grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Juristi Ylli Manjani u irritua në “Barometri” në Euronews Albania ndërsa flitej për procesin e votimit dhe numërimit në zgjedhje. Sipas tij shtetit nuk i...

KQZ në vështirësi? Celibashi: Paguajmë mirë, por nuk po gjejmë dot operatorë sepse..

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi për “Barometri” në Euronews Albania se pagesat për operatorët janë të mira, por sërish ka mungesa. “Për rekrutimin...

TË FUNDIT

Zbulohet çfarë shkroi në letrën para arrestimit, regjisori iranian lirohet nga burgu

Regjisori iranian Jafar Panahi është liruar përkohësisht nga burgu, disa ditë pasi hyri në një grevë urie për të protestuar ndaj "sjelljes çnjerëzore" të...

Ylli Manjani grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Juristi Ylli Manjani u irritua në “Barometri” në Euronews Albania ndërsa flitej për procesin e votimit dhe numërimit në zgjedhje. Sipas tij shtetit nuk i...

KQZ në vështirësi? Celibashi: Paguajmë mirë, por nuk po gjejmë dot operatorë sepse..

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi për “Barometri” në Euronews Albania se pagesat për operatorët janë të mira, por sërish ka mungesa. “Për rekrutimin...

Kreu i KQZ tregon sa para i dha qeveria për implementimin elektronik

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se qeveria i ka akorduar KQZ-së, një shumë prej 850 milionë lekësh për implementimin elektronik për 3...

Manjani: Partitë, zero interes për informimin e qytetarëve për Këshillat Bashkiakë

Juristi Ylli Manjani tha për “Barometri” në Euronews Albania se partitë nuk kanë interes për të informuar qytetarët për Këshillat Bashkiakë. Sipas tij deri në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×