Sulmohet Albin Kurti

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është qëlluar me qershi nga disa aktivistë të Partisë Social-Demokrate të Kosovës.

Ngjarja ka ndodhur ndërsa Kurti po hynte në ministrinë e Drejtësisë.

Kanë qenë truprojat që kanë ndërhyrë menjëherë duke i hapur një çadër kryeministrit të Kosovës.

- Advertisement -

Aktivistët dëgjohet tek thërrasin “gënjeshtar” dhe “tradhtar”.

Aksioni i kësaj force politike kishte të bënte me marrëveshjen e djeshme për çështjen e targave ku, sipas PSD-së, Kurti shkeli qëndrimet e tij të para dy ditëve.

“Fakti që kryeministri i Kosovës tenton të hyjë fshehurazi, fshihet nga qytetarët në një takim publik me polici të Kosovës tregon më së miri çfarë marrëveshje kanë bërë, sa të dëmshme janë ato dhe çfarë gjendje ka përfunduar kjo qeveri i Republikës së Kosovës,” – deklaroi kreu i Partisë Social-Demokrate, Dardan Mulliqi.

Ai u shpreh se aksionet do të vazhdojnë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Marrëveshje finale me Serbinë”, Maliqi: Jemi të lodhur nga tensionet në veri

Analistja Afërdita Maliqi u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se duhet një marrëveshje finale me Serbinë, pasi qytetarët kosovarë janë lodhur nga...

I dënuar me 12 vite burg, arrestohet i riu, pritet të ekstradohet drejt Italisë

35-vjeçari Valentin Lleshi është arrestuar nga Policia në Laç, pasi është dënuar me 12 vite burg si pjesëtar i një organizate me aktivitet kriminal...

Dritan Sula kandidati i PD-së në bashkinë Dimal

Partia Demokratike ka zbuluar një tjetër emër që do të garojë me siglën e saj në zgjedhjet lokale të 14 majit 2023. Bizneameni Dritan Sula...

TË FUNDIT

“Marrëveshje finale me Serbinë”, Maliqi: Jemi të lodhur nga tensionet në veri

Analistja Afërdita Maliqi u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se duhet një marrëveshje finale me Serbinë, pasi qytetarët kosovarë janë lodhur nga...

I dënuar me 12 vite burg, arrestohet i riu, pritet të ekstradohet drejt Italisë

35-vjeçari Valentin Lleshi është arrestuar nga Policia në Laç, pasi është dënuar me 12 vite burg si pjesëtar i një organizate me aktivitet kriminal...

Dritan Sula kandidati i PD-së në bashkinë Dimal

Partia Demokratike ka zbuluar një tjetër emër që do të garojë me siglën e saj në zgjedhjet lokale të 14 majit 2023. Bizneameni Dritan Sula...

Në kërkim për 5 vjedhje, arrestohet i riu në Elbasan

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 27-vjeçar për 5 raste vjedhjesh. Gjatë operacionit “The end” ra në prangat e policisë personi me iniciale M....

Gert Shehu kërkon që të mos ndiqen penalisht truprojat e Sali Berishës

Agresori i Sali Berishës, Gert Shehu ka kërkuar që të mos ndiqen penalisht truprojat e kreut të PD-së. Këtë deklaratë e riu e ka bërë gjatë...Sondazh

A mendoni se sulmi ndaj kreut të PD-së, Sali Berisha ishte i planifikuar?
×