“Superpremio për çunat e Kombëtares”, gazetari: Pasaporta diplomatike e mln euro

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Tami Kone tha në emisionin Now në Euronews Albania Kombëtarja shqiptare se FSHF përfiton nga pjesëmarrja në Evropian 9,2 mln euro.

Ai tregoi se ekipi merr një premio prej 1,2 mln euro ku përfshihet edhe shpërblimi për trajnerin.

“Në Gjermani akomodimi do jetë 3 javë dhe kostoja i kalon 1 mln euro. Edhe UEFA që i jep këto fonde përfshin e dhe shpenzimet, pastaj Kombëtare të ndryshme japin premio të tjera. Nuk di që trajneri të ketë një premio 1 mln euro, ai do ketë një shumë të caktuar brenda shumës 1, 2 mln euro ku përfshihet i gjithë ekipi. 1 fitore në Evropian është 1, 4 mln euro, 1 barazim 750 mijë euro dhe kalimi në grup 2,2 mln euro, që do të thotë premiot do të vazhdojnë. Edhe politika nuk do qëndrojë larg kësaj feste, do bëjë edhe politika show-n e vet, mund të ketë premio nga qeveria dhe mirë do bëjë”, tha gazetari.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Emocionojnë fëmijët shqiptarë në Gjermani, këndojnë dhe recitojnë shqip

Anduena Stephan, Konsulle e Nderit e Shqipërisë në Gjermani tregoi në një intervistë për Euronews Albania se me rastin e Ditës së Pavarësisë kanë...

Motoristët nga Nju Xhersi: Njerëzit në Shqipëri më të dashur se në Amerikë

Një grup motoristësh që kanë marrë pjesë gjithnjë në paradat në Amerikë, ky 28 Nëntor i gjeti në Shqipëri. Ata treguan se janë të emocionuar...

“Krenari të ngremë flamurin shqiptar në SHBA”, flet sherifi shqiptar nga New Jersey

Edhe në SHBA shqiptarët kanë festuar që në orët e para të mëngjesit Ditën e Pavarësisë. Gazetari Denion Ndrenika në një lidhje me Euronews Albania...

TË FUNDIT

Emocionojnë fëmijët shqiptarë në Gjermani, këndojnë dhe recitojnë shqip

Anduena Stephan, Konsulle e Nderit e Shqipërisë në Gjermani tregoi në një intervistë për Euronews Albania se me rastin e Ditës së Pavarësisë kanë...

Motoristët nga Nju Xhersi: Njerëzit në Shqipëri më të dashur se në Amerikë

Një grup motoristësh që kanë marrë pjesë gjithnjë në paradat në Amerikë, ky 28 Nëntor i gjeti në Shqipëri. Ata treguan se janë të emocionuar...

“Krenari të ngremë flamurin shqiptar në SHBA”, flet sherifi shqiptar nga New Jersey

Edhe në SHBA shqiptarët kanë festuar që në orët e para të mëngjesit Ditën e Pavarësisë. Gazetari Denion Ndrenika në një lidhje me Euronews Albania...

Borrell thirrje Kosovës dhe Serbisë nga selia e NATO-s: Zbatoni marrëveshjet!

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka deklaruar se konflikti mes Kosovës dhe Serbisë do të jetë një nga pikat kyçe të diskutimit...

IGJEUM: Do të vijojë përkeqësimi i motit, reshje të dendura në Librazhd

Librazhdi ështe përfshirë nga reshje të dendura shiu që nuk pushojnë prej disa orësh dhe erëra të forta. Po kështu sipas parashikimit të IGJEUM...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×