5 ngjarjet kryesore

Alabbar tregon kur nis ndërtimi i portit turistik të Durrësit, 5 ngjarjet

Mohamed Alabbar: Brenda 3 muajve nis ndërtimi i portit turistik të Durrësit Ndërtimi mund të nisë për 2 muaj ose 3...

‘Kërkohen’ spiunët në administratë| 5 lajmet kryesore

‘Nxirrni listën e spiunëve’, Kuvendi kërkesë Autoritetit për administratën Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve që të bëjë publike listën me emrat...

Zbardhet ultimatumi i Nanos për drejtuesit e policisë, 5 ngjarjet

Ekskluzive| Nano ultimatum drejtuesve të policisë pas ankesave të qytetarëve Drejtori i përgjithshëm i policisë së shtetit Gledis Nano u ka...

Kosova ndalon spiunen ruse, 5 zhvillimet kryesore

Kush është spiunia ruse që ndaloi Kosova, publikohen fotot me Karaxhiç Gazetarja ruse Daria Aslamova, e cila u ndalua nga autoritetet e...

Tragjedia me 7-vjeçaren në Himarë dhe protesta, 5 ngjarjet e javës

Përplasi për vdekje fëmijën në Himarë, autori efektiv policie Shtetasi Arjan Tase është autori i ngjarjes së rëndë të ndodhur mesditën...

Dëshmitë nga vrasja e 7-vjeçares në Himarë, 5 ngjarjet kryesore

Zbardhet dosja, Arjan Tase tentoi të largohej nga bregu, pushuesit e ndaluan Prokuroria për Arjan Tasen dërgoi në gjykatë një kërkesë...

Fjalët e Arjan Tases në Gjykatë, 5 ngjarjet kryesore

Arjan Tase ngushëllon familjen e 7-vjeçares, i kërkon falje Policisë Ish-efektivi Arjan Tase nuk e ka kundërshtuar vendimin e dhënë sot...

Mesazhi i Biden dhe ‘shënjestrat’ e Ramës | 5 ngjarjet kryesore

‘Së bashku drejt së ardhmes’, Presidenti Biden mesazh shqiptarëve Presidenti amerikan, Joe Biden ka dhënë një mesazh me rastin e 100-vjetorit...