5 zhvillime kryesore

Deklaratat Kurti-Vuçiç pas marrëveshjes për dokumentet | 5 zhvillime kryesore

Reciprocitet i plotë deri në arritjen e marrëveshjes me Serbinë, thotë Albin Kurti Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se vendi...

Atentati në Vlorë dhe e kaluara e dy viktimave | 5 zhvillime kryesore

Atentat me dy viktima në Vlorë Dy persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një atentati të ndodhur paraditen e së...

Trualli i Portit të Durrësit i kalon Ministrisë së Financave | 5 zhvillime kryesore

Hereni: Trualli i Portit të Durrësit ka kaluar në pronësi të Ministrisë së Financave Administratori i “Albanian Seaports Development Company”, Erlis...

Debati mbi shaminë ‘përplas’ pedagogen me gazetarin | 5 zhvillime kryesore

‘A do e mbuloje vajzën që fëmijë me shami?’, debati mes pedagoges dhe gazetarit Pedagogia Malvina Tafçiu dhe gazetari Vullnet Krasniqi...

Premtohen investime në arsim dhe shëndetësi, 5 lajmet kryesore

Ministritë ‘zgjidhin’ qeset; s’ka mësim me turne, investime edhe Shëndetësia Viti shkollor që do të nisë në shtator nuk do të...

Vritet 55-vjeçari në Krujë, autori në kërkim | 5 zhvillime kryesore

Ndërron jetë në spital 55-vjeçari që u plagos në Krujë 55-vjeçari Luan Hushi ka ndërruar jetë në Spitalin Ushtarak, pak orë...

Kapja e 1 ton marijuanë, arrestimi i shqiptarëve e ukrainasve | 5 zhvillime kryesore

Kapet 1 ton marijuanë e ndarë në 153 pako, 3 shqiptarë dhe 2 ukrainas të arrestuar Policia e Shtetit ka dhënë...