administrata

“S’di ku gaboi”, Ministri Dukaj:, Abazoviç ka kontribuar në integrimin e shqiptarëve

Marash Dukaj, ministër i administratës publike në Mal të Zi tha në një intervistë për Euronews Albania se do të insistojnë...

Bie qeveria| Rutte takohet me Mbretin, bisedime për administratën e përkohshme 

Kryeministri holandez Mark Rutte do të takohet me Mbretin Willem-Alexander për të diskutuar një administratë të përkohshme, një ditë pasi qeveria...

Vende të lira në administratë, kërkohen 9700 njerëz për censin dhe praktikat e punës

Administrata publike ka hapur 9700 vende pune të përkohshme. Shumica e tyre këkrkohen nga INSTAT për zhvillimin e censit. Ndërkohë, 1700...

Miratohet në Komisionin e Ekonomisë rritja e pagave të administratës dhe ligjvënësve

Është miratuar në Komisionin Ekonomisë rritja e pagave për punonjësit e administratës. Pjesë e rritjes janë edhe pagat e deputetëve dhe...

Administrata Biden: Trump është përgjegjës për tërheqjen kaotike nga Afganistani 

Administrata e presidentit amerikan Joseph Biden ka publikuar raporte të klasifikuara në të cilat tërheqja kaotike e forcave amerikane nga Afganistani...

“Krim elektoral”, Berisha thirrje administratës: Mos u bëni pjesë e “Aktivistit”

Ish kryeministri, Sali Berisha i ka bërë thirrje punonjësve të administratës që të mos bëhen pjesë e aplikacionit "Aktivisti". Në një deklaratë...

Paralajmëron politologu: Gjithë administrata familjarisht “në xhep” të Ramës

Politologu Adri Nurellari tha për “Barometri” në Euronews Albania se Shqipëria ka numrin më të lartë të të punësuarve në administratë...

Testimi i mësuesve, eksperti: Mund të përdoret politikisht nga administrata

Pas 3 muajsh provë, mësuesit e rinj do të duhet të kalojnë një testim nëse janë të aftë psikologjikisht për të...

Testimi: Administrata e paaftë të dallojë të dhënat personale

Rrjedhjet e të dhënave personale kanë qenë një problem i hasur shpesh 2 vitet e fundit. Por punonjësit e administratës publike, ata...

Nis greva e mësuesve në RMV, paralajmërojnë gjykatat dhe administrata

Në Maqedoninë e Veriut ka nisur zyrtarisht greva e paralajmëruar e arsimtarëve. Edukatorët në çerdhe dhe mësuesit e shkollave fillore dhe të...