agjenci

VIDEO| Një asteroid hyn në atmosferën e Tokës, pritet të bjerë afër qytetit francez

Një asteroid i vogël hyri në atmosferën e Tokës herët këtë mëngjes. Ai ndriçoi qiellin mbi Kanalin Anglez, duke krijuar efektin...

Kosova miraton projektligjin për themelimin e Agjencisë për Siguri Kibernetike

Qeveria e Kosovës miratoi ditën e djeshme projektligjin për themelimin e Agjencisë për Siguri Kibernetike që synon të luajë rolin kryesor...

Krijohet agjencia për kontrollin, kultivimin dhe përpunimin e kanabisit

Qeveria ka nxjerrë për konsultim publik ligjin për legalizimin e kanabisit për qëllime mjekësore. Jepet vetëm një licensë për kultivimin e maksimalisht...

Java e këshillimit të karrierës, organizohet panairi për punësimin e studentëve

Institucione shtetërore dhe kompani private po këshillojnë studentët për tregun e punës. Panairi u mbajt në mjediset e fakultetit të Historisë-Filologjisë. Dekani Sabri...

Sasi të mëdha kokaine po kapen në Europë, sipas agjencive ndërkombëtare

Dy agjenci europiane kanë paralajmëruar të premten se sasi rekord kokaine po kapen në Europë ndërsa tregu zgjerohet. Më shumë se 214.6...

Agjencia për Media dhe Informim përplas Endri Fugën dhe Ina Zhupën

Pas kritikave të opozitës për krijimin e Agjencisë për Media dhe Informim nga qeveria, Endri Fuga në cilësinë e drejtorit të kësaj...