aksidente

Rritet numri i aksidenteve, 180 persona të lënduar vetëm në gusht

117 aksidente rrugore janë shënuar përgjatë muajit gusht. Fluksi i lartë i automjeteve si pasoëje e sezonit turistik është pasuar edhe...

Spahiu: Kuvendi dështoi keq me ndryshimet e Kodit Rrugor, më shumë aksidente

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se situata e autostradave në Shqipëri duket si gjendje lufte, dhe...

Dy aksidente brenda disa minutash në Librazhd, 3 të plagosur

3 persona kanë mbetur të plagosur në dy aksidente të ndodhura brenda disa minutave në Librazhd. Aksidenti i parë është shënuar rreth...

Moti i keq shkakton aksidente, 16 të plagosur në pak orë

Tre aksidente u shënuan mëngjesin e kësaj të diele, 6 gusht 2023, në të gjithë vendin. Fatmirësisht nuk ka humbje jete...

“Ne pimë alkool kur ngasim makina”, Eksperti Hoxha: Shqiptarët të ndërgjegjësohen

Gëzim Hoxha eksperti i sigurisë rrugore tha në një intervistë për “Good Morning Albania” se shqiptarët nuk janë përdorues të mëdhenj...

Brenda pak minutash, 2 aksidente në Durrës, detajet e para

Dy aksidente janë regjistruar brenda pak minutash mesditën e kësaj të mërkure në Durrës. Një automjet ka dalë nga rruga dhe është...

69 aksidente në një muaj, 24,6% u shkaktuan nga shoferët e rinj

Rrugët e Shqipërisë janë përgjakur nga 69 aksidente rrugore të ndodhura vetëm përgjatë muajit prill. Për pasojë 94 persona janë dëmtuar e...

Rruga e vdekjes në Pogradec, në unazë shtohen aksidentet pas rikonstruksionit

Unaza e Pogradecit ju nënshtrua rikonstruksionit në vitin 2018. Por punimet e kryera në këtë segment ndikuan negativisht në numrin e...

“5 aksidente në 2 orë”, gazetari: Shkak karrotrecët, hedhin vaj në rrugë

Vetëm ditën e sotme janë shënuar në rrugën Pogradec-Qafë Thanë 5 aksidente. Tre prej tyre dyshohet se kanë ndodhur si pasojë...

4 aksidente në pak minuta në Pogradec-Përrenjas

Të paktën 4 aksidente janë shënuar brenda disa minutave në aksin rrugor Pogradec-Përrenjas. Dy mjete janë përplasur në Pojskë të Pogradecit, një...

Aksidentet me monopatinë, ortopedi: Raste me dëmtime të ndryshme, më shumë të rinj

Qarkullimi me një monopatinë, shpesh mund të bëhet shkak për aksident. Në spitalin e traumës përgjatë një muaji paraqiten me dhjetëra...

Eksperti: Shoferët kanë më shumë frikë nga kamerat se nga policët

Eksperti i sigurisë rrugore, Fatmir Hasho tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se drejtuesit e mjeteve i...

Gonxhja: Shqipëria, më mirë se Rumania dhe Bullgaria për sigurinë rrugore

Drejtori i DPSHTRR, Blendi Gonxhja deklaroi se statistikisht, Shqipëria është më mirë se disa vende të rajonit në lidhje me sigurinë...

Krenar Ahmeti: 90% e policëve rrugorë nuk dinë as shenjat e qarkullimit

Ish-drejtuesi i Policisë Rrugore, Krenar Ahmeti thotë se policët rrugorë kanë përgjegjësi të madhe në parandalimin e aksidenteve. Në emisionin "Review" në...

Gazetari: Femrat në timon ngatërrojnë pedalen e gazit me frenat, shkak për aksidente

Gazetari Esido Barkaj thotë gjatë kohëve të fundit, ka një rritje të numrit të aksidenteve në zonat urbane. Në emisionin "Good Morning...

INSTAT publikon shifrat, ja dita e javës kur ndodhin më shumë aksidente

84 aksidente rrugore me 119 të plagosur kanë ndodhur përgjatë muajit janar 2023. Në raportin e institutit të statistikave, shohim se shumica...