akuza

Daci kundër Bardhit: Dikur mbronte selinë nga Berisha

Alban Daci, anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike tha në një intervistë për Euronews Albania se ngjarja më e rëndë...

Sefa akuza grupimit të Bardhit: Donin t’i dorëzonin partinë Berishës, ja skema

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Indrit Sefa, hodhi akuza të forta mbi grupin e Gazment Bardhit, në lidhje me...

Ndryshon akuza për fisin Rraja, të arrestuarit do të hetohen për “plagosje të lehtë”

Prokuroria e Tiranës ka ndryshuar akuzën për anëtarët e fisit Rraja të cilët dhunuan në mënyrë brutale Bilibil dhe Jashar Majën. Në...

Avokati: Gruaja e Bengasit ka kërkuar të pushojë çështja, Dumani është mashtrues

Gjykata ka lënë në burg avokatin e njohur Alban Bengasi. Avokati i tij, Elton Hyseni deklaroi se pas 16 muajsh hetim,...

“Dikur i akuzonin”/Salianji: 80% e ish-ministrave të Berishës bashkëpunojnë me Ramën

Ervin Salianji deklaroi në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se 80% e ish-ministrave të qeverisë Berisha sot bashkëpunojnë me...

19-vjeçarja e akuzoi për përdhunim, arrestohet 32-vjeçari

Një 32-vjeçar, banues në Kuçovë, është arrestuar pasi një 19-vjeçare e kallëzoi për përdhunim. E reja tha se ai ka kryer marrëdhënie...

Akuzohen se blenë vota në Shkodër, SPAK çon për gjykim 4 persona

SPAK ka mbyllur hetimet dhe ka çuar për gjykim 4 persona pasi akuzohen për blerje votash në Shkodër në zgjedhjet e...

Përpjekje për të përmbysur zgjedhjet në Xhorxhia, ngrihet aktakuzë penale ndaj Trump

Një juri e madhe në shtetin amerikan të Xhorxhias paditi ish-presidentin amerikan Donald Trump për përpjekje për të përmbysur humbjen e...

“S’ndihem i braktisur”- Gjiknuri për largimin nga posti dhe akuzat e inceneratorëve

Ndërsa Damian Gjiknuri i ka dorëzuar detyrën e Sekretarit të Përgjithshëm pasardhësit të tij, Blendi Klosit ai iu përgjigj dhe pyetjeve...

“Ke frikë nga burgu”| Berisha përplaset me Bashën, replika të forta në distancë

Kur dukej se përplasja në Partinë Demokratike kishte rënë disi në qetësi dhe dy grupimet e mëdha po vijonin planet e...

Vrau e zhduku biznesmenin në Dajt, prokuroria kërkon 18 vite burg për Fredi Rrushin

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar dënimin e Fredi Rrushit me 18 vite burg, për zhdukjen dhe vrasjen e biznesmenit Rruzhdi Hoxha. Rrushi...

Ahmetaj mund të njihet sot me akuzën e SPAK, 4 veprat penale që rëndojnë mbi të

Ish-zv. kryeministri Arben Ahmetaj është paraqitur këtë të enjte në Prukurorinë e Posaçme. Ahmetaj po hetohet rreth dyshimeve për të paktën 4...

Alqi Bllako akuza SPAK-ut: Po hakmerreni, do e çoj çështjen në Strasburg

Seanca e Konkluzioneve të mbrojtjes për inceneratorin e Fierit u kthye në një debat procedurial, ku Alqi Bllako hodhi akuza të...

“S’kanë kujdes mjekësor” Kosova akuza për keqtrajtimin e policëve, përgjigjet Serbia

Sharr Jakupi, shefi i Kabinetit të ministres së Jashtme Donika Gërvalla, deklaroi se policëve të rrëmbyer në Veri, nuk po u...

Trump shoqërohet nga një autokolonë në gjykatë: Nga ditët më të trishta të vendit

Donald Trump ka mbërritur në një gjykatë federale në Miami, Florida, për t'u përballur me akuzat historike për keqpërdorimin e dosjeve...

Inceneratori i Fierit, rëndohet akuza për Alqi Bllakon

Prokuroria e Posaçme ka dhënë këtë të hënë pretencën për inceneratorin e Fierit. SPAK kërkoi ndryshimin e akuzës për Sekretarin e Përgjithshëm...