Albin Kurti

Kurti: Marrëveshja duhet zbatohet, më 4 prill takimi i radhës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti të mërkurën konfirmoi takimin e radhës ne Bruksel qe do të mbahet më 4 prill. Megjithatë, ai...

Kreu i Komunës së Preshevës: Albin Kurti ‘non grata’ nga SHBA, s’është bërë zyrtare

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqipërim Arifi ka bërë një deklaratë të fortë duke thënë se kreu i qeverisë së Kosovës,...

Kurti pas takimeve në Tiranë: Çështjet që diskutova me krerët e politikës shqiptare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur pas takimeve që pati këtë të diel në Tiranë, me krerët e politikës shqiptare. Në...

Meta takon Kurtin: Mbështes qëndrimet e Prishtinës në procesin e dialogut me Serbinë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka pritur në një takim kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Lajmi është bërë i...

Spahiu: Kurti-Rama duhet heqin kufirin Shqipëri-Kosovë, “Open Albania”

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se kreu i qeverisë së Kosovës Albun Kurti ka ardhur në Tiranë për të marrë një...

Kurti takon kandidaten serbe për komunën e Zveçanit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në zyrën e tij kandidaten për kryetare të Komunës së Zveçanit, Sladjana Pantiç. "Zgjedhjet e lira...

PSD i kërkon dorëheqjen Albin Kurtit | Rrusta: Po shkel demokracinë me Asociacionin

Partia Socialdemokrate në Kosovë ka paralajmëruar një protestë sot në orën 14:00, kundër Asociacionit. Sekretarja e kësaj force politike, Teutë Rrusta thotë...

Albin Kurti të dielën në Tiranë, gazetari zbulon arsyen e vizitës

Kryeministri Albin Kurti pritet të vijë në një vizitë zyrtare të dielën në Tiranë. Sipas gazetarit Kosovë Gjoci arsyeja e kësaj...

Albin Kurti do të vizitojë të dielën Tiranën, takim me Ramën dhe Nikollën

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se Kurti do të zhvillojë takim me homologun e tij Edi Rama dhe me...

“Njohja de facto është e qartë”, Kurti: Serbia do bëj gjithçka për anulimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka raportuar në Kuvend në lidhje me takimin që pati me presidentin e Serbisë Vuçiç. Ai...

Kurti: Ja garancia që më dhanë SHBA-BE për marrëveshjen me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka raportuar në Kuvend në lidhje me takimin që pati me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç...

Kurti për takimin në Ohër: Kemi një dokument të ri, armë e fuqishme për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka raportuar në Kuvend në lidhje me takimin që pati me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç...

Normalizimi i marrëdhënieve, Kurti: ‘Tuneli është ende i gjatë, por po i vjen fundi’

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka raportuar në Kuvend në lidhje me takimin që pati me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç...

Kurti zbulon ofertën që i bëri Vuçiçit në Ohër për Asociacionin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zbuluar detaje të reja në lidhje me negociatat që pati me presidentin e Serbisë, Aleksandër...

Kurti: Serbia të dënohet për mosnënshkrimin e marrëveshjes në Ohër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se përgjegjësia tani është në anën e Serbisë se pse nuk po e nënshkruan marrëveshjen...

“Kurti ndihmoi Vuçiçin”, ish-diplomati tregon se çfarë ndodhi në Ohër

Ish-diplomati Edon Cana ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për negociatat që zhvilloi për rreth 12 orë me presidentin e...