antoni blinken

Lavrov nuk do të takohet me Blinken në Samitin e G20-ës

Nuk është planifikuar një takim mes ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe sekretarit amerikan të shtetit Antony Blinken në Samitin...

Blinken: Kina, kërcënimi më serioz dhe afatgjatë për rendin ndërkombëtar

Sekretari amerikan i Shtetit, Antoni Blinken deklaroi se Kina përbën kërcënimin më të serioz dhe afagjatë për rendin ndërkombëtar. Deklaratën, Blinken e...

Blinken pritet të takohet me Zelenskin në Kiev

Sekretari amerikan i Shtetit, Antoni Blinken pritet të zhvillojë një takim këtë të dielë me presidentin e Ukrainës, Volodimir Zelenski në...