automjete

Tesla po tërheq 1,1 mln automjete për shkak të një defekti

"Tesla" po tërheq 1.1 milionë automjete në SHBA për shkak të një defekti në sistemin automatik të mbylljes së dritareve, çka...

Përplasen dy automjete në Pogradec, një i plagosur

Një aksident automobilistik është regjistruar mesditën e së mërkurës në Pogradec. Dy automjete janë përplasur në shëtitoren e qytetit, teksa sipas informacioneve...

Me automjete të vjedhura në Portin e Durrësit, 1 në pranga dhe 2 të proceduar

Një person është vënë në pranga dhe dy të tjerë janë proceduar penalisht nga policia e Durrësit, për shkak se kishin...

Makinë pa timon/ Prodhuesit në Kinë zbulojnë modelin e ri

Apollo RT6 do të jetë automjeti më i ri i cili pritet të hidhet në treg, por me vecorinë më të...

EULEX i dhuron 12 automjete policisë së Ukrainës

Një flotë e përbërë nga 12 automjete i Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë, (EULEX) është nisur...

Kurti thirrje serbëve: Regjistroni automjetet me targa RKS

Kryeministri Albin Kurti u bëri thirrje qytetarëve serbë të Kosovës që t’i ndërrojnë targat e automjeteve në "RKS”. Përmes një video-mesazhi në...

VIDEO l 8 të lënduar nga zjarri në Tiranë, digjen 4 automjete

8 persona kanë ngelur të lënduar nga rënia e zjarrit në një garazh në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në orët e para...

Trafikonin makina luksoze të vjedhura në BE, hetohen 3 persona

Policia ka nisur hetimin ndaj tre personave dhe ka shpallur në kërkim një të katërt me akuzën se trafikonin mjete luksoze...

Toyota, shitësi më i madh i makinave në botë

Toyota ka shitur 10.5 milionë automjete në botë gjatë vitit 2021. Shitjet e kompanisë japoneze u rritën me 10.1% krahasuar me...