barometri

Berisha citon Barometrin: Demokratët mençuri olimpike, vetëm 8% besojnë te SPAK

Ish-kryeministri Sali Berisha, mbajti këtë të shtunë një takim me simpatizantë në qytetin e Lezhës, ku vijoi akuzat ndaj Prokurorisë së...

Vlerësimi i punës së SPAK/ Baçi: Pse nuk e heton shembjen e Teatrit Kombëtar

Analisti Agim Baçi ishte  këtë të premte në “Barometri” në Euronews Albania për të folur rreth besueshmërisë së SPAK. Sipas sondazhit të...

Çfarë mendojnë qytetarët për deklaratat e Berishës se akuzat ndaj tij janë politike?

Barometri në Euronews Albania ka kryer matje sa i përket deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha. Në gjetjet e fundit sa i përket...

Besueshmëri e dyfishuar, Lela: E pritshme, SPAK-u ka kaluar në aksion

SPAK sipas rezultateve të sondazheve të “Barometrit” është në krye të listës së institucioneve shqiptare sa i përket besueshmërisë. Drejtori i komunikimit...

Vlerësim për punën e SPAK, sa është përqindja e shqiptarëve?

Më shumë se gjysma e të anketuarve nga Barometri në Euronews Albania kanë vlerësuar pozitivisht punën e SPAK deri sot. Ajo çfarë...

SPAK në krye të listës së institucioneve me besueshmërinë më të lartë

Matjet e reja të Barometrit në Euronews Albania, kanë zbuluar se sa i përket besueshmërisë së instritucioneve në vend, SPAK është...

Rikthehet Barometri, Çeka: Pse zgjodhëm të pyesnin shqiptarët mbi besimin te SPAK

Blendi Çeka nga MRB Data Centrum ishte në një intervistë për Euronews Albania për të folur më shumë mbi sondazhet që...

“Barometri” rikthehet në Euronews, sondazhet që tregojnë mendimin e qytetarëve

“Barometri” rikthehet sërish edhe për këtë sezon në Euronews Albania. Pas parashikimeve ekzakte të zgjedhjeve të kaluara parlamentare dhe lokale, “Barometri”...

Spahiu: 85% e njerëzve urrejnë Metën, por ai nuk largohet sepse ka frikë nga populli

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në një intervistë për Euronews Albania, gjetjet e “Barometri”, ku në sondazhet e fundit rezulton se 85%...

“Kur nuk kanë pulën, do hanë sorrën” Kadilli: Nuk ikën qeveria me këtë opozitë

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli tha në “Barometri” për Euronews Albania se qytetarët janë të detyruar të...

Vlerësimi për Berishën, Mazniku: Më negativ se mendimi për gjithë partinë

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku tha për “Barometri” në Euronews Albania se vlerësimi negativ për Sali Berishën si individ është...

Luarasi: Opozita e filloi fushatën shumë vonë, PS më e organizuar

Pedagogia Iris Luarasi tha për “Barometri” në Euronews Albania se opozita e filloi fushatën shumë vonë. Sipas saj Partia Socialiste ka qenë...

Luhatja e PS, Fatbardh Kadilli: Dimri e merr në qafë mazhorancën

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli tha në emisionin Barometri në Euronews Albania se rritja e pëlqyeshmërisë së...

Sot sondazhi final për Tiranën, Barometri publikon të dhënat për garën në kryeqytet

Sot në mbrëmje emisioni Barometri në Euronews Albania publikon sondazhin final për Bashkinë e Tiranës. Të dhënat janë mbledhur nga data...

Cilit kandidat do t’ia linte çelësin e shtëpisë Rezear Xhaxhiu?

Gazetari Rezear Xhaxhiu tha për “Barometri” në Euronews Albania se nëse do të largohej nga shtëpia dhe do të duhej t’i...

Cili nga kandidatët përfaqëson etapën e re në politikën shqiptare?

Për 42.8% të qytetarëve të Tiranës Erion Veliaj përfaqëson një etapë të re në politikën shqiptare. Ndërsa për 41.4% të qytetarëve të...