ekstradimin

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve...

Gjykata pritet të vendosë për ekstradimin e Goxhajt, protestë në Tiranë

Gjykata e Tiranës do të vendosë sot për konkluzionet e mbrojtjes ndaj ish-luftëtarit të UÇK-së Dritan Goxhaj. Në kohën që zhvillohej seanca,...

Shtyhet gjyqi për ekstradimin e “spiunes” ruse

Shtyhet procesi gjyqësor për ekstradimin e shtetases ruse, Svetlana Timofoeva, e arrestuar në Shqipëri për sulmin në repartin ushtarak në Çekin...

Turqia mirëpret ekstradimin e militantit kurd nga Suedia

Turqia ka mirëpritur ekstradimin nga Suedia të një militanti të dënuar kurd, por ka sinjalizuar se pret më shumë veprime para...

Gjykata e Elbasanit vendos ekstradimin e bosit turk të kriptomonedhave

Bosi turk i kriptovalutave Faruk Fatih Ozer do të ekstradohet në Turqi. Pas disa seancave të shtyra, këtë të enjte Gjykata...

Zbardhet shkresa, Shqipëria kërkon ekstradimin e Ibrahim Licit nga Turqia

Interpol Tirana i ka kërkuar Prokurorisë së Shkodrës dosjen e shtetasit Ibrahim Licit me qëllim përgatitjen e kërkesës për ekstradimin e...