moti

Mot pranveror, temperatura deri në 25 gradë këtë javë

Meterologu Hakil Osmani thotë se duke filluar dita e mërkurë kësaj jave, do të kemi përmirësim të kushteve të motit. Në emisionin...

Mot i paqëndrueshëm gjatë javës, pranverë në fundjavë

Lajda Porja nga Meteoalb tregoi për Euronews Albania se moti gjatë javës do të jetë i paqëndrueshëm. Zonat veriore dhe ato veriperëndimore...

Temperatura të larta e reshje të pakta shiu, parashikimi i motit për këtë javë

Hakil Osmani nga metoalb ka treguar se si do të jetë moti për këtë javë. Sipas tij dita e sotme dhe e...

Paralajmërim për mjetet lundruese, përkeqësohet moti në gjirin e Vlorës

Të gjitha mjetet e vogla lundruese dhe anijet e peshkimit që operojnë jashtë gjirit të Vlorës janë ndaluar të nisen gjatë...

Temperatura të larta dhe kthjellime, parashikimi i motit për javën

Akil Osmani nga metoalb tregoi për emisionin “Good Morning Albanians”, në Euronews Albania se si do të jetë parashikimi i motit...

Kaos trafiku në Gjermani dhe Kroaci, bora mbulon rrugët

Gjermania jugperëndimore është mbuluar nga 20 centimetra borë duke shkaktuar kaos trafiku dhe një sërë aksidentesh. Në Saarland, disa makina rrëshqitën duke...

Kalifornia e shkatërruar | Biden: Do të duhen vite për riparimin e dëmeve të motit

Presidenti amerikan Joe Biden ka deklaruar se dëmet e shkaktuara nga përmbytjet në Kaliforni do të kërkojnë vite për t’u riparuar. Biden...

Pritet përkeqësim i motit, pezullohen lundrimet drejt Italisë

Autoriteti Portual i Durrësit ka njoftuar se udhëtimet e planifikuara këtë të premte nga Durrësi drejt Barit dhe Ankonës nuk do...

VIDEO/ Bie çatia e ndërtesës në Korçë, shkatërrohen makinat në afërsi të pazarit

Moti i keq ka përfshirë dhe juglindje e vendit, ku era e fortë ka shkaktuar dhe dëmet e para në Korçë. Siç...

Moti i keq në Durrës, pezullime dhe shtyrje të lundrimeve, era dëmton shëtitoren

Moti i keq që ka përfshirë gjirin e Durrësit që nga dita e hënë ka sjellë jo pak problematika. Kompanitë e...

Moti “shkund” Vlorën, pezullohen lundrimet

Reshjet e dendura të ditëve të fundit dhe erërat e forta në gjirin e Vlorës kanë bërë që në portin e...

Moti i keq në vend, shtyhet lundrimi i tragetit të linjës Durrës-Bari

Autoriteti Portual i Durrësit ka njoftuar se si pasojë e motit të paqëndrueshëm që ka përfshirë rajonin e Adriatikut do të...

Stuhi dhe ‘det i trazuar’, pezullohet lundrimi Vlorë-Brindizi

Përkeqësimi i kushteve atmosferike gjatë orëve të fundit  ka bërë që Kapiteneria e Portit të Vlorë, të pëzullojë lundrimin e tragëtit...

Përkeqësohet moti, cilat janë bashkitë e rrezikuara nga përmbytjet

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, njofton duke filluar prej orëve të pasdites së nesërme pritet të ketë reshje me intensitet të lartë, të...

Përkeqësohet moti në vend, Drejtoria e Përgjithshme Detare njoftim të rëndësishëm

Ditën e djeshme vendi ynë është përfshirë nga reshje të shumta shiu, ndërsa pritet që situata e motit të përkeqësuar të...

Reshje shiu dhe dëbore deri të martën, parashikimi i motit për javën

Meterologu i Meteoalb, Hakil Osmani thotë se duke filluar nga sot e deri të martën, vendi ynë do të karakterizohet nga...