permet

EMRI| Kush është 80-vjeçari që vrau gruan e tij në Përmet

Një 80-vjeçar vrau me shkop druri gruan e tij bashkëmoshatare në Përmet. Krimi është kallëzuar nga kujdestarja e dy të moshuarve. Leonidha Peçi...

80-vjeçari rreh për vdekje bashkëshorten, kujdestarja e tyre kallëzon krimin  

Një grua e cila punon si kujdestare në banesën e një çifti të moshuarish ka shkuar në punë këtë të diel...

I vodhi telefonin turistit italian, arrestohet 33-vjeçari në Përmet

Një 33- vjeçar nga fshati Malshovë i Përmetit është arrestuar nga policia pasi i vodhi telefonin celular një turisti italian. Shtetasi italian...

E rëndë, 23-vjeçari lë shtatzënë 12-vjeçaren në Përmet

Një 23-vjeçar nga Mallakastra është arrestuar pak ditë më parë pasi dyshohet se ka lënë shtatzënë një 12 vjeçare nga Përmeti. Ngjarja ka...

EMRAT| Kush është 24-vjeçari që mbyti nënën në Përmet

Mbrëmjen e kësaj të shtune në Përmet, Albi Muhollari ka mbytur nënën e tij, Zeniate Muhollari. Autori i ngjarjes së rëndë, sipas...

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt nënën e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në qytetin e Përmetit, ku në bazë të informacioneve paraprake...

E mori rrjedhja e ujit në Përmet, humb jetën turistja gjermane

Rreth orës 18:25, shtetasi gjerman F. W., 72 vjeç dhe bashkëshortja e tij, shtetasja gjermane A. S., 66 vjeçe, kanë qenë...

Përmeti destinacion turistik, në 2022-shin e vizituan 60 mijë turistë

Përmeti gjithmonë e më tepër po merr profilin e një destinacioni turistik tërheqës për vizitorët vendas dhe të huaj. Tashmë turizmi...

Nxirren nga kanioni i Langaricës 4 turistët gjermanë

4 turistë gjermanë që mbetën të bllokuar në kanionin e Langaricës janë nxjerrë me sukses. Ata po eksploronin zonën në këmbë dhe...

Shpallen fituesit në zgjedhjet e Rithemelimit për disa degë të PD-së

Komisioni i Rithemelimit të PD-së mbajti zgjedhje në 18 degë të PD-së të dielën. Procesi i votimit dhe numërimit ka përfunduar në...

‘Në 97 kisha gjithë botën kundër dhe nuk ika’, Berisha tregon ç’i tha Alibeajt

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se nuk ka ndërmend të largohet nga PD vetëm sepse këtë gjë e ka kërkuar Amerika. Gjatë një...