rama

A u ka hapur luftë Rama milionerëve, Haxhiu: Ai e di që kupa është mbushur

Analisti Baton Haxhiu thotë se nuk është përgjegjësi direkte e kryeministrit për ndërtimet pa leje apo gjërat që nuk shkojnë siç...

Rama-Rrumbullakut: 100 ditë kohë për të dalë nga udhëkryqi, mos prano ndërhyrje!

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore duhet të hapë hetimet për të gjithë punonjësit e policisë që mbulojnë zonat ku është ndërtuar pa...

Rama: Pallatet pa leje të milionerëve do konfiskohen, shkojnë për strehim social

Kryeministri Edi Rama paralajmëron se fushatë agresive kundër ndërtimeve pa leje sidomos të shumëkatësheve që siç tha do të konfiskohen. Në një...

Rama për hetimin e Martinajt: Po dëgjojmë legjenda me luanë, jo u vra, jo s’u vra

Kryeministri Edi Rama i bëri thirrje Policisë së Shtetit të hetojë dhe zbulojë “dilemën” për vrasjen e Ervis Martinajt. Ai ja delegoi...

Rama: Njësi policore me emrin ‘Jonada’ për të monitoruar plazhet

Kryeministri Edi Rama njoftoi se do të ngrihet një njësi speciale policore që do të quhet Jonada. Njësia policore do të marrë...

Rama zbulon shifrat, sa policë janë dënuar në 6 muaj

Kryeministri Edi Rama zbuloi disa shifra gjatë ceremonisë së prezantimit të drejtorit të ri në Policinë e Shtetit, që siç tha...

Policia peng i drejtësisë së korruptuar, Rama: Ata që ‘zbardhën’ policin e Himarës

Kryeministri Edi Rama premtoi një fazë të re në policinë e shtetit me ‘drurë të shtrembër që siç tha do priten...

Do rrisim pagat për policët në nivelin bazë, zotohet Rama

Kryeministri Edi Rama është zotuar se do të rrisë menjëherë pagat për punonjësit e Policisë së Shtetit, sidomos në nivelin bazë. Ai...

Irani shënjestron Shqipërinë, 2 sulmet që u parandaluan në 4 vitet e fundit

Qeveria shqiptare ka njoftuar mëngjesin e së mërkurës se ka vendosur të ngrijë marrëdhëniet diplomatike me Iranin, pasi qëndron pas sulmit...

Spitali i ri i Laçit, Rama: Nisin punë mjekë të rinj, do ketë rritje rrogash

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu inspektuan këtë të hënë spitalin e ri të Laçit, të cilin e...

Qyno: Gjendja e policisë aq e rëndë, sa Rama kthen sytë nga ‘grupi çiftelia’

Muhamet Rrumbullaku përflitet se do të emërohet në krye të policisë së shtetit ndërsa zëvendës i tij pritet të jetë Tonin...

Rama për ‘Der Spiegel’: Rusia do të kënaqej me një konflikt të ri në Ballkan

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një intervistë për revistën gjermane “Der Spiegel” ka deklaruar se pavarësia e Kosovës i ka...

E imagjinon Albin Kurtin në tryezën e Open Balkan? Rama i përgjigjet Euronews Serbia

Edi Rama i qëndron idesë se Open Balkan është një mundësi e mirë për të gjithë, përfshirë dialogun Kosovë-Serbi. I pyetur nga...

Rama për Euronews Serbia: Nuk biem dakord për Kosovën, por e kuptojmë njëri-tjetrin

Kryeministri Edi Rama i cilësoi marrëdhëniet në rajon më të mira se më parë por jo aq të mira sa duhet...

Energjia, Rama: Turp që BE nuk na mbështet

Ndërsa presidenti serb Vuçiç kërkoi ndihmë nga Bashkimi Europian për krizën energjitike dhe dimrin e vështirë që pritet të vijë, Rama...

Berisha për dollinë Rama-Vuçiç: U trajtua si vasal, s’ishte çudi

Sali Berisha në një konferencë për mediat komentoi dollinë e Ramës dhe Vuçiç në Serbi. “Nëse sheh protokollin ai aty u trajtua...