rama

Rama-zyrtares britanike: Shqiptarët s’janë kriminelë, drejtojnë biznese në Britani

Në samitin “Procesit të Berlinit”, kryeministri Edi Rama nuk la pa përmendur akuzat e sekretares së brendshme britanike Suella Braveman, e...

Rama nga Berlini: S’jemi vetëm, uroj të rregullohen vizat për Kosovën

Kryeministri Edi Rama mbajti fjalën e tij në Procesin e Berlinit duke falënderuar fillimisht kancelarin gjerman Olaf Scholz që i ka...

‘Mos na akuzoni për dështimet tuaja’, Rama i përgjigjet Britanisë për emigrantët

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar Britaninë e Madhe se po përdor si 'kokë turku' shqiptarët për të justifikuar "politikat e saj...

Emigrantët shqiptarë, Rama: Gati për të punuar më afër me Mbretërinë e Bashkuar

Kryeministri Edi Rama shkroi në Twitter se Shqipëria nuk është një vend i pasur dhe ka qenë për një kohë shumë...

Debat me tone të ashpra, përplasen Çupi dhe Balliu: Flisni budallallëqet e dynjasë

Një debat me tone të ashpra u zhvillua në studion e Euronews Albania kur analisti Frrok Çupi dhe shefi organizativ i...

Rama publikon kërkesën e medias: Ja si funksionon shantazhi

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Twitter një foto nga kërkesa e një media për bashkëpunim me AZHBR-në. Sipas dokumentit të publikuar...

“Shiksi i NonGratës”, Rama për grevën e pedagogëve: Baltaxhinj, s’i shërbejnë vendit

Të mërkurën, në orën 16:00, pedagogët kanë paralajmëruar grevë urie pasi qeveria nuk ka marrë asnjë iniciativë për të plotësuar kërkesat...

Rama shigjeton mediat nga Erseka: Bëjnë aleanca me partitë e rublave

Kryeministri Edi Rama gjatë takimi me fermerët në Mollas të Ersekës është shprehur se disa media janë financuar nga PD dhe...

Berisha kërkon largimin përfundimtar të Ramës

Sali Berisha deklaroi për mediat se kërkon largimin përfundimtar të Edi Ramës nga çdo funksion. “Jam sot këtu për të kërkuar dorëheqjen...

Rama përgënjeshtron mediat: Tituj të rremë se nuk ju bëhen favore

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Twitter ka përgënjeshtruar mediat të cilat kanë nxjerrë tituj të tipit: 700 mijë shqiptarë...

Fluturimet me charter, Boçi: Rama ia kaloi edhe Xhorxh Bushit

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama se ka udhëtuar me charter dy herë më shumë se ish-Presidenti amerikan Xhorxh Bush, i...

“Toka e atij që e punon”, Rama tregon si bëhen regjistrimet nëse s’ka letra

Në një sërë raportesh dhe analizash të Ministrisë së Bujqësisë, mungesa e dokumentacioneve të pronësisë cilësohet si një prej pengesave kryesore...

“Fle mbi dosje”, Rama akuza Prokurorisë së Tiranës

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar Prokurorinë e Tiranës se “fle mbi dosje”. Në një postim në Twitter ai shkroi se prej kohësh...

Charterat e Ramës ‘alarmojnë’ Berishën: Do ngremë komision hetimor

137 udhëtimet e kryeministrit Edi Rama të publikuara nga hakerat iranianë ishin një motiv më shumë për Sali Berishën që t’i...

Rama reagon pas publikimit të udhëtimeve të tij nga hakerat

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas publikimit të hyrje-daljeve të tij nga hakerat në faqen Homeland Justice. Përmes një postimi në Twitter,...

3 HEC-e private taksohen 70 mln euro, Rama: Paratë për ata më në nevojë

Qeveria parashikon të vendosë një taksë të jashtëzakonshme prej 33 për qind për prodhuesit privatë të energjisë elektrike që e eksportojnë...