targat

Serbia kundër BE-së: Kosova nuk ka të drejtë të heqë targat

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, njëkohësisht kreu i ekipit negociator të Beogradit, Petar Petkoviç e konsideron jo...

Kosova merr vendim për targat, reciprocitet me Serbinë për letërnjoftime

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme elektronike mori vendim të mundësojë regjistrimin e automjeteve me targa RKS për të gjitha...

Bislimi: Serbia shfrytëzoi takimin në Bruksel për të mashtruar ndërkombëtarët

Zëvendëskryeministri i parë për integrim europian, zhvillim dhe dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi deklaroi se Serbia e shfrytëzoi takimin...

Negociatat Kosovë-Serbi për targat përfundojnë pa marrëveshje

Takimi mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel është mbyllur pa asnjë marrëveshje për targat, raporton KosovaPress. Lajmi u bë me...

Më 13 maj rinisin bisedimet për targat, njofton Lajçak

Bisedimet e radhës për çështjen e targave do të zhvillohen më 13 maj. Lajmi është dhënë nga Emisari Special i Bashkimit Evropian...

Pa marrëveshje për targat, vijon qarkullimi në pikat kufitare me Serbinë

Në pikat kufitare që lidhin Kosovën me Serbinë po zbatohet marrëveshja e vjetër për targat. Ditën e sotme, automjetet nga të dyja...

Nëse Kosova dërgon trupa në veri do kishte gjithë botën kundër, thotë Haxhiu

Parimi i të vërtetës dhe parimi i fuqisë, këto ishin cilësimet që Baton Haxhiu bëri për Kosovën dhe Serbinë. Ai tha se...

Lajçak kërkon sërish bisedime pas mosmarrëveshjes për targat

Miroslav Lajçak reagoi në Twitter pasi sot në Bruksel nuk u arrit asnjë marrëveshje për target, pavarësisht se më herët ai...

Kosova dhe Serbia nuk arrijnë marrëveshje për targat

“Kosova dhe Serbia nuk kanë arritur një marrëveshje për targat e automjeteve“. Kështu ka deklaruar kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi në...

Takimi i kryenegociatorëve për targat në rrugë të mbarë, thotë Lajçak

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak ka dhënë detaje nga takimi i zhvilluar në Bruksel...

Sot dhe nesër takime mes diplomateve në Bruksel për targat

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel për çështjen e targave. Takimi është konfirmuar nga zëdhënësi i Bashkimit...

Kurti takon Lajçak: Serbia ka 2 javë kohë për targat

Në kuadër të Forumit Ekonomik të Delfit, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti zhvilloi takim me Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për...

Kosova e Serbia ende pa marrëveshje për targat, Lajçak apelon për zgjidhje

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak e cilëson urgjente arritjen e një marrëveshjeje mes dy vendeve...