virgjeria

Psikologia: Vajzat duhet të jenë të virgjëra kur martohen, pastaj divorcohen

Duket e çuditshme por 3 të mitur kanë përfituar 30 mijë euro nga një skemë mashtrimi në rrjetet sociale. Ata kishin...

Studentja: Në Shqipëri virgjëria barazohet me “nderin” te femrat

Tema e tabu e virgjërisë ishte kryefjala e pjesës së fundit të emisionit “Goodmornings Albanians”, në Euronews. E ftuar në studio studentja,...

Virgjëria në ankand, Arba Gramo: Ai që e blen tregon se ka shumë lekë

Gjinekologu Rustem Celami tha se virgjëria është futur dhe në ankand. I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ai...

500 euro për të rikthyer virgjërinë në klinikën në Maqedoninë e Veriut

Në emisionin “Goodmorning Albanians” në Euronews këtë të enjte u diskutua tema tabu e virgjërisë. Aktivisti nga Maqedonia e Veriut, Fatos Grupi,...

Gjinekologu: Burri dhe vjehrra shkojnë për të verifikuar virgjërinë e nuses

Gjinekologu Rustem Celami është shprehur se ka pasur raste kur burri dhe vjehrra kanë shkuar për të vërtetuar nëse nusja është...

Habit Edmond Dragoti: 25 % e studentëve në Shqipëri janë të virgjër

Sociologu Edmond Dragoti tha se 25% të studentëve në Shqipëri janë të virgjër. I ftuar në emisionin ‘Good Morning Albanians’ në Euronews Albania,...

A është akoma tabu virgjëria 

Virgjëria është një temë e shumë diskutuar dhe debatet lidhur me të nuk marrin fund asnjëherë. Sidomos në Kosovë, Shqipëri apo në Maqedoninë e Veriut, akoma vajzat...

Sociologia: Virgjërinë e kemi të shenjtë për vajzat, djemve u themi bravo

E ftuar në emisionin Rin Talk në Euronews Albania, sociologia Eris Dhamo foli në lidhje me konceptin që kanë shqiptarët për...