vjosaosmani

Qeveria e Kosovës kundër tërheqjes së mjeteve nga Trusti

Qeveria e Kosovës është shprehur kundër tërheqjes së mjeteve nga Fondi i Kursimeve Pensionale i njohur si Trusti. Kryeministri Albin Kurti, tha...

​Osmani kërkon përkrahjen e Malit të Zi për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani kërkoi mbështetjen e Malit të Zi për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës, si dhe...

Borrell mbledh liderët e rajonit në një darkë jozyrtare bë Bruksel

Joseph Borell do të mbledhë në një darkë jozyrtare në Bruksel liderët e Ballkanit Perëndimor, të mërkurën. Këtë e konfirmoi Zëdhënësi...

Vjosa Osmani përuroi shtatoren e Shën Terezës në Panama

Sot në Panama, Presidentja e Kosovës Osmani përuroi shtatoren e Shën Terezës, të punuar nga skulptori kosovar Bashkim Beqiri, në një...

Osmani dhe Kurti udhëtojnë në SHBA me ftesë nga familja Albright

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, do të udhëtojnë në SHBA të martën, për të marrë pjesë në...

Osmani: Anëtarësimi i Kosovës në NATO, parakusht për paqe në rajon

Anëtarësimi në NATO mbetet objektiv strategjik i Kosovës, ndaj tani është më i domosdoshëm se kurrë dhe është parakusht për paqe...