vrasja

Pajtuesi i gjaqeve: Vrasja e Liridona Ademajt nuk mund të falet as me Kanun

I intervistuari i "Real People" këtë jave, Gjin Marku i pajtimit të gjaqeve, shprehet se vrasja e gruas prej burrit të...

Vriten dy aleatët e Putin, ushtria ukrainase publikon emrat

Ushtria e Kievit ka njoftuar ekzekutimin e dy politikanëve pro rusë në Ukrainë. Illia Kyva dhe Oleg Popov janë vrarë dy...

Vrasja në Fier, policia jep detaje: U ekzekutua më armë një 41-vjeçar

Është identifikuar personi i cili u ekzekutua me armë zjarri në lagjen “16 prilli” të qytetit të Fierit. Sipas policisë ai është...

Vrau Ilir Hidrin në Ekuador me 3 plumba në kokë, arrestohet shqiptari i shumëkërkuar

Një shqiptar i Kosovës, Remzi Azemi, ka rënë në prangat e Policisë në Maqedoninë e Veriut, pasi ishte shpallur në kërkim...

“Po tentojnë të njollosin imazhin” Pacolli: Pse s’mora pjesë në varrimin e Liridonës

Kreu i AKR, Behgjet Pacolli, ka reaguar sërish në lidhje me vrasjen e Liridona Ademaj, nga bashkëshorti Naim Murseli. Përmes një postimi...

Zbulohet si u vra 14-vjeçarja që në RMV, Spasovski: U qëllua me plumb, gjetëm 2 armë

Ministri i Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut, Oliver Spasovski, mbajti mbrëmjen e të martës një deklaratë për media ku...

Vrasja e Liridonës, Balla: Tepër e rëndë, zero tolerancë për dhunën me bazë gjinore

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ishte i pranishëm këtë të martë në gjimnazin "Asim Zeneli" në Gjirokastër, ku zhvilloi një bashkëbisedim...

Vrasja e Sofisë, SPAK kërkon nga 30 vite burg për 4 të pandehurit, 7 vite për Shytin

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dhënë pretencën për 5 të pandehurit që akuzohen për vrasjen e...

Vrasja e Liridona Ademajt, Kurti: S’mjafton vetëm arrestimi, duhen dënimet e duhura

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në konferencën me titull "Të bashkuar kundër dhunës – Mjaft!”, ka folur për rastin e vrasjes...

“Autori person publik”- Gazetarja: I dyshuar në vrasjen e 14-vjeçares edhe babai

Shtatë ditë pas raportimit për zhdukjen e vajzës 14-vjeçare nga Shkupi, Policia e Maqedonisë së Veriut e gjeti trupin e saj...

Iu bë atentat, ndërron jetë kushëriri Ardian Nikulaj. Gjendet makina e djegur

Ka ndërruar jetë në spital shënjetra e atentatit të mbrëmjes së sotme në Lezhë, Eno Nikulaj. Burime bëjnë me dije se policia...

Avokati: S’do ta merrja asnjëherë në mbrojtje një vrasës gjakftohtë si Naim Musreli

Avokati Gentian Rumano refuzoi publikisht në emisionin “Review” në Euronews Albania që të merrte në mbrojtje një person si Naium Murseli,...

Pse e vrau bashkëshorti Liridonën? Gazetari: Për tradhti jo, për para po

Temë e emisionit Review në Euronews Albania këtë të shtunë, ishte vrasja e bujshme e Liridona Murselit, e cila u ekzekutua...

Aktivistja: E paimagjinueshme! Si mundet një baba të vrasë nënën e fëmijëve për para

Aktivistja nga Kosova për të drejtat e grave, Vasfie Krasniqi-Goodman ishte e ftuar këtë të shtunë në emisionin “Review” në Euronews...

Si u zbardh vrasja e Liridonës, eksperti: Policia vendosi kamera të fshehta

Eksperti i sigurisë, Drizan Shala, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, ku zbuloi detaje të reja në lidhje...

“Naimi pagoi 15 mijë euro si fillim”- Çfarë dihet deri tani për vrasjen e Liridonës

Detaje të rënda vijojnë të zbardhen për vrasjen e Liridona Murselit në Prishtinë, ngjarje e organizuara nga bashkëshorti i saj, Naim...